واکنش میرتاج الدینی به گمانه زنی ها درباره ریاست و نائب رئیسی مجلس

کد خبر: 995796

منتخب تبریز در مجلس یازدهم گفت: فراکسیون انقلاب اسلامی در روز انتخابات هئیت رئیسه مجلس، تنها کاندیداهای را معرفی می کند که در مجمع عمومی فراکسیون، حائز بالاترین آرا شده باشند.

خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی عضو فراکسیون انقلاب اسلامی و منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم ، درباره گمانه زنی ها مبنی بر رایزنی برخی نامزدهای نواب رئیسی مجلس با منتخبان طیف مستقل و اصلاح طلب مجلس یازدهم گفت: اطلاع دقیقی در این رابطه ندارم ولی با توجه به اینکه پیش از رای گیری اصلی در صحن مجلس برای انتخاب رئیس و نواب رئیس، رای گیری درون فراکسیونی را داریم، ممکن است نامزدهای مطرح برای ریاست و نواب رئیسی رایزنی هایی را با منتخبانی که در عضویت فراکسیون انقلاب اسلامی در نیامده اند داشته باشند.

وی با بیان اینکه در جلسه افتتاحیه مجلس یازدهم قرار نیست که انتخابات هیئت رئیسه برگزار شود و این انتخابات یا پنج شنبه هشتم خرداد و یا شنبه هفته آینده برگزار می شود، خاطرنشان کرد: پیش از انتخابات رسمی مجلس برای مشخص شدن اعضای هیئت رئیسه، فراکسیون انقلاب اسلامی در جلسه ای مجزا، با انتخاباتی درون فراکسیونی تکلیف نامزدهای نهایی این فراکسیون برای تصدی ریاست و نواب رئیسی مجلس را مشخص خواهد کرد.

میرتاج الدینی در پاسخ به این که در صورت مشخص شدن گزینه های نهایی فراکسیون انقلاب اسلامی برای ریاست و نواب رئیس مجلس یازدهم، تکلیف دیگر کاندیدای عضو این فراکسیون چه می شود، گفت: روال این است که تنها نامزدهای نهایی فراکسیون که در انتخابات درون فراکسیونی انتخاب شده اند، در روز رای گیری نهایی، در صحن علنی معرفی شوند. بنابراین دیگر نامزدهای عضو فراکسیون باید مطابق با نظر تشکیلاتی از ادامه رقابت بر سر ریاست و نائب رئیسی مجلس انصراف دهند.

منتخب تبریز در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: البته پیش از برگزاری جلسه فراکسیون انقلاب اسلامی برای انتخاب کاندیداهای نهایی، مجمعی با حضور تمامی اعضای فراکسیون به منظور تصویب اساسنامه و مرامنامه فراکسیون برگزار می شود که موارد ذکر شده از جمله تمکین به نظر تشکیلاتی در آن جلسه مورد تاکید اعضا قرار خواهد گرفت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت