کمیسیون‌های تخصصی مجلس چه زمانی تشکیل می‌شود؟

کد خبر: 998647

عضو هیئت رئیسه مجلس با ارائه توضیحاتی درباره تشکیل کمیسیون‌های تخصصی مجلس گفت: هیئت رئیسه و روسای شعب در جلسه مشترک به اعتراضات احتمالی رسیدگی می‌کنند.

خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به شرایط حضور نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم اظهار داشت: برای حضور نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس براساس تخصص، سوابق اجرایی، مدرک تحصیلی مشخص شده، امتیازات به نمایندگان اعلام شده که براساس آن باید کمیسیون انتخاب کنند.

وی با اشاره به جلسه مشترک هیئت‌رئیسه مجلس با رؤسای شعب درباره تشکیل کمیسیون‌های تخصصی افزود: مرکز فناوری مجلس کمیسیون‌ها را دسته بندی کرده و به نمایندگان اعلام می‌شود تا نمایندگانی که به کمیسیون خود اعتراض دارند به هیئت رئیسه اعلام کنند، که در جلسه مشترک هیئت رئیسه و روسای شعب به اعتراضات رسیدگی می‌شود تا دراین میان اجحافی صورت نگرفته باشد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس تصریح کرد: ظرف ۴۸ ساعت باید این روند انجام‌شود، پایان هفته جلسه‌ای نیز با حضور نمایندگان جهت بررسی تشکیل می‌شود و یک شنبه هفته بعد کمیسیون‌ها تشکیل و انتخابات آن‌ها برگزار می‌شود.

سلیمی بیان کرد: بعضی از کمیسیون‌ها، مازاد برتعداد مورد نیاز بوده و کمیسیون پر ترافیک هستند و برخی کمیسیون‌ها دارای تقاضا‌های کمتر هستند به همین دلیل باید آیتم‌هایی که در انتخاب کمیسیون‌ها درنظر گرفته شده به دقت مورد توجه باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت