فشار سنای آمریکا بر توئیتر برای واکنش به سخنان رهبر انقلاب

کد خبر: 1029600

نمایندگان مجلس سنای آمریکا از «جک دورسی» مدیرعامل توئیتر بابت عدم واکنش به سخنان رهبر انقلاب توضیح خواستند.

خبرگزاری فارس: به گزارش نیویورک پست، آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران در مورد جلسات فناوری‌های بزرگ روز چهارشنبه در کنگره، چند نکته برای گفتن داشت که چرا با توییت‌های در مورد انکار هولوکاست مشکلی دارید، ولی در مورد اهانت به پیامبر اسلام واکنشی نشان نمی‌دهید؟

نیویورک پست در ادامه نوشت: اوایل روز چهارشنبه، «جک دورسی»، مدیرعامل توییتر، به دلیل امتناع از حذف توییت‌های رهبر ایران که خواستار نابودی قوم یهود بود و در عین حال سانسور گزارش در مورد معاملات تجاری خارج از کشور «هانتر بایدن» از سوی نمایندگان سنا مورد سوال قرار گرفت.

آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران در توئیت خود پرسید: سوال بعدی این است که چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این‌باره نوشت باید به زندان برود، اما اهانت به پیامبر آزاد است؟

فشار سنای آمریکا بر توئیتر برای واکنش به سخنان رهبر انقلاب

روزنامه «نیویورک پست در ماه جولای فاش کرد که توئیتر غول دره سیلیکون وَلی درخواست دولت اسرائیل برای حذف توییت‌های آقای خامنه‌ای را رد کرده و ادعا کرد که آن‌ها به عنوان «نظرات در مورد امور جاری» واجد شرایط هستند.

سناتور «کوری گاردنر» (R-Colo.) در جلسه دادرسی روز چهارشنبه به ریاکاری مدیران توییتر اشاره کرد و از جک دورسی پرسید که آیا توییتر «اطلاعات غلط» را در نظر گرفته است؟

دورسی در جواب سناتور «کوری گاردنر» گفت: کسی که هولوکاست را انکار کرد اطلاعات غلطی ارائه نکرده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت