بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های خارجی

کد خبر: 937604

رسانه های انگلیسی زبان جهان پس از سخنرانی مقام معظم رهبری در مورد صادرات نفت ایران و واکنش ایشان به تصمیم اخیر واشنگتن مبنی بر عدم تمدید معافیت های نفتی، به پوشش آن پرداختند.

خبرگزاری میزان: رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز چهارشنبه طی سخنانی فرمودند: "ملت فعال و مسئولان هوشیار ایران نشان داده‎اند اگر همت کنند همه بن‌بست‌ها را می‌شکنند و قطعاً این تلاش آمریکایی‌ها هم به جایی نمی‌رسد و جمهوری اسلامی هر مقدار لازم داشته باشد و اراده کند، نفت صادر خواهد کرد. "

ایشان ضمن یادآوری یک نکته مهم خطاب به دشمنان ملت ایران تاکید کردند:" بدانید دشمنی‌های شما بی‌پاسخ نخواهد ماند و ملت ایران، ملتی نیست که علیه او کار و توطئه کنند و او بنشیند و تماشا کند. "

بیانات رهبر معظم انقلاب با بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان همراه شد و غالب این رسانه‌ها سخنان ایشان را در مورد "اراده ایران برای صادرات نفت به اندازه نیاز" را تیتر خبر‌های خود قرار دادند.

رویترز خبر مربوط به سخنان رهبر معظم انقلاب را با این تیتر منتشر کرد؛ " ایران هر مقدار که لازم باشد نفت صادر خواهد کرد"

رویترز به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: "تلاش‌های آمریکا برای تحریم فروش نفت ایران هرگز به نتیجه نخواهد رسید. " بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های خارجی

اسپوتنیک به پوشش خبری سخنان رهبر معظم انقلاب پرداخت و از ناتوانی آمریکا در مسدود کردن جریان صادرات نفت ایران نوشت. بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های خارجی

یورونیوز با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در عدم تمدید معافیت‌های نفتی، این جمله رهبر انقلاب را تیتر خبر خود قرار داد:" ایران هرمقدار که لازم باشد نفت صادر خواهد کرد"

خبرگزاری ینی شفق ترکیه نیز سخنان رهبر انقلاب را با تیتر مشابه پوشش داد. بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های خارجی

دو پایگاه جروزالم پست و یدیعوت آحارانوت نیز این خبر را پوشش دادند.

جروزالم به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت که تحریم‌های آمریکا موفق نخواهد بود. بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های خارجی

یدیعوت نیز سخنان رهبر انقلاب را به صورت خبری فوری کار کرده و به نقل از ایشان نوشت:" ایران هرچقدر لازم بداند نفت صادر خواهد کرد." بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های خارجی

نیویورک تایمز نیز جمله رهبر انقلاب مبنی بر صادرات نفت براساس اراده ایران را تیتر قرار داده و سخنان ایشان را منتشر کرد.

اکونومیست و استاندارد از دیگر رسانه‌های انگلیسی زبانی بودند که جمله مقام معظم رهبری در مورد اراده ایران برای صادرات نفت را تیتر این خبر قرار دادند.

برخی رسانه‌ها نیز موضوع ساکت نماندن ایران در مقابل دشمنی‌های آمریکا در سخنان مقام معظم رهبری را تیتر این خبر قرار دادند. بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های خارجی

اس اند پی گلوبال این جمله مقام معظم رهبری را تیتر پوشش خبری خود قرار داد:" ایران در مقابل دشمنی‌های آمریکا ساکت نخواهد ماند."

برداشت رسانه‌های عربی از سخنان امروز رهبری؛ تحریم‌های آمریکا بی‌پاسخ نمی‌ماند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار امروز خود با هزاران نفر از کارگران تاکید کردند که توطئه‌های آمریکا علیه ایران در مساله نفت راه به جایی نمی‌برد؛ این سخنان ایشان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی داشت.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز (چهارشنبه) در آغاز هفته کار و کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف به مساله تحریم‌های آمریکا علیه ایران پرداختند و اعلام کردند که دشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماند. سخنان مقام معظم رهبری بازتابی گسترده در رسانه‌های عربی داشت.

بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک در این باره نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که ایران هرچقدر که بخواهد می‌تواند نفت صادر کند و تحریم‌های واشنگتن به جایی نخواهد رسید.

اسپوتنیک در ادامه نوشت: رهبر ایران همچنین اعلام کرد تلاش واشنگتن برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران به نتیجه نخواهد رسید.

پایگاه خبری صدی البلد نیز نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که تلاش آمریکا برای ممانعت از فروش نفت ایران چیزی را محقق نخواهد کرد و ایران به اندازه نیاز و میل خود می‌تواند نفت صادر کند.

روزنامه مصری الیوم السابع نیز با باز تاب بخشی از سخنان رهبری در تیتری مشابه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که کشورش هرچقدر که بخواهد می‌تواند نفت صادر کند و تلاش آمریکا برای ممانعت از فروش نفت ایران به جایی نخواهد رسید.

همچنین پایگاه خبری النشره لبنان نوشت: رهبر انقلاب ایران اعلام کرد که تصمیم آمریکا در رابطه با نفت بدون نتایج حقیقی خواهد ماند و صادرات نفت ما بدون توقف ادامه خواهد داشت.

این پایگاه خبری در ادامه نوشت: رهبر ایران همچنین اعلام کرد که کشورهای دیگر بدانند که ما به تجاوزها علیه ایران پاسخ خواهیم داد.

روزنامه الوئام نیز در این رابطه نوشت: رهبر ایران هشدار داد که تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران بی پاسخ نخواهد ماند.

خبرگزاری فرانس ۲۴ نیز در تیتری مشابه نوشت: رهبر ایران تاکید کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی پاسخ نخواهد ماند.

روزنامه الرای کویت نیز با پرداختن به سخنان رهبری، همین تیتر را انتخاب کرد و نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا بی‌پاسخ نخواهد ماند.

همچنین شبکه سبق در این باره نوشت: رهبر ایران خطاب به آمریکا اعلام کرد که آمریکایی‌ها باید بدانند این تجاوز بی پاسخ نخواهد ماند.

شبکه المیادین نیز نوشت: آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران در واکنش به اقدام اخیر آمریکا علیه ایران در رابطه با صادرات نفت اعلام کرد که آنها باید بدانند این تجاوز بی پاسخ نخواهد ماند و پاسخ ما را دریافت خواهند کرد.

پایگاه خبری العهد لبنان در این رابطه نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد که تلاش واشنگتن برای ممنوعیت فروش نفت ایران با شکست مواجه خواهد شد.

این پایگاه خبری در ادامه نوشت: رهبر ایران همچنین اعلام کرد که ملت ایران ملتی نیست که در برابر توطئه‌های آمریکا سکوت کند.

شبکه روسیا الیوم نیز در این باره نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که تهران هرچقدر بخواهد می‌تواند نفت صادر کند و واشنگتن توانایی تسلیم آن را ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت