راه‌های جادویی برای خلاص شدن از پف زیر چشم

کد خبر: 1064555

برخی افراد از وجود ورم یا پف در ناحیه زیر چشم خود رنج می‌برند که با چند راهکار ساده می‌توان آن را برطرف یا از شدت آن کم کرد.

اسپوتنیک ورم یا پف زیر چشم برای برخی افراد اضطراب، پریشانی و خجالت ایجاد می‌کند؛ از این رو یافتن راهی برای از بین بردن آن هستند.

علل تورم چشم

۱- کمبود خواب می‌تواند منجر به پف و سیاهی زیر چشم و کمبود آب بدن باعث افتادگی و فرو رفتن پوست اطراف چشم شما می‌شود.

۲- احتباس مایعات مانند آلرژی یا وعده غذایی شور، می‌تواند منجر به پف و ورم چشم شود.

۳- تحریک ناشی از مواد آرایشی باعث تورم بافت‌های اطراف چشم شما می‌شود، مخصوصاً اگر صورت خود را قبل از خواب نشویید.

۴- پیری باعث کوچک شدن و فرو رفتن چربی صورت و منجر به ورم می‌شود.

۵- وراثت باعث می‌شود که برخی از افراد ورم زیر چشم داشته باشند.

درمان‌های خانگی کیسه‌های چشم

ورم یا پف زیر چشم بندرت نگران کننده هستند اما ممکن است از نظر زیبایی مخصوصاً برای خانم‌ها آزار دهنده باشد. برخی دارو‌های خانگی موثر و آسان وجود دارد که می‌تواند پف چشم شما را بخواباند:

۱- ارتفاع بالش خود را بالا ببرید: خوابیدن با سر کمی بالا می‌تواند از تجمع مایعات در اطراف چشم در هنگام خواب جلوگیری کند.

۲- کمپرس سرد را امتحان کنید: متخصصان توصیه می‌کنند که باید خیار را روی چشم خود قرار دهید تا از میزان پف دور چشم شما تا حد زیادی بکاهد، زیرا کمپرس سرد مانند خیار یا کیسه‌های چای سرد می‌تواند به کاهش پف کمک کند.

همچنین می‌توانید از کیسه‌های چای سبز به طور خاص استفاده کنید، زیرا چای سبز حاوی آنتی اکسیدان است که می‌تواند به نگه داشتن پوست اطراف چشم کمک کند.

۳- مایعات بنوشید و از مصرف الکل خودداری کنید: کمبود آب بدن می‌تواند پوست دور چشم شما را شل کند، بنابراین حتماً مقدار زیادی آب بنوشید و از مصرف الکل خودداری کنید، زیرا باعث کمبود آب بدن می‌شود.

۴- رژیم غذائی یویو را کنار بگذارید: هنگامی که وزن شما بالا و پایین می‌شود، چربی روی صورت شما رشد می‌کند و کوچک می‌شود یا تغییر مکان می‌دهد، بنابراین پیروی از یک رژیم غذایی مکرر باعث توزیع مجدد چربی در صورت شما می‌شود.

۵- استفاده از کرم دور چشم: متأسفانه هیچ معجون جادویی برای کاهش پف دور چشم وجود ندارد اما کرم‌های چشم ممکن است فوایدی داشته باشند و به صورت موقت پف چشمان شما را کاهش دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت