ظریف: وزارت امور خارجه از دور دل می‌بره از جلو زهره!

کد خبر: 1000118

وزیر امور خارجه درمورد ضعیف بودن اینترنت وزارت امور خارجه گفت: وزارت امور خارجه از دور دل می‌بره از جلو زهره.

باشگاه خبرنگاران جوان: نخستین گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با یک روزنامه نگار قرار بود امروز ساعت ۱۸:۳۰ از صفحه رسمی او انجام شود، اما با گذشت یک ساعت از زمان تعیین شده به دلیل کندی اینترنت هنوز این ارتباط برقرار نشده است.

ظریف با مزاح درمورد ضعیف بودن اینترنت وزارت امور خارجه گفت: وزارت امور خارجه از دور دل می‌بره از جلو زهره.

رونامه نگار خطاب به وزیر خارجه گفت: آقای ظریف نکند فیلترشکنشان روشن است!

ظریف افزود: اومدم در حیاط دفتر مطالعات وزرات امور خارجه تا شاید اینترنت به ما محبت کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه من سیاستمدار نیستم؛ من کارگزار دیپلماسی هستم؛ گفت: سیاست ما سیاستی بود که از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم به کار گرفتیم؛ این سیاست تلاش برای تعامل با دنیا بود که در داخل هم موافقان و هم مخالفانی داشت.

ظریف در تشریح موقعیت امروز کشورمان گفت: این واقعیت وجود دارد که کشوری که نقش پیدا کرده با موانعی روبه رو است. من فکر می‌کنم یکی از بالاترین هدف‌های رژیم صهیونیستی و آمریکای آقای ترامپ این است که امنیتی سازی ایران را بازسازی کند. البته این به این معنا نیست که اشتباهات و کم کاری‌های ما را توجیه کند.

ظریف با تاکید بر اینکه من به خودم جوری نگاه نمی‌کنم که یک لیدر باشم؛ افزود: من خودم را بهتر از هر فردی می‌شناسم، اگر بخواهم به مردم خدمت کنم باید در همین حوزه باشم. در این دولت هم علی رغم اینکه علاقه نداشتم، وزارت را انتخاب کردم. بعد از دولت هم به دانشگاه بر می‌گردم.

وزیر امور خارجه افزود: وزارت امور خارجه در برابر وزارتخانه‌های دیگر از امکانات کمتری برخورد است.

ظریف با اشاره به سیاست‌های امریکا در قبال ایران وچین گفت: آمریکایی در این شرایط ویژه نگران از دست دادن مزیت هایشان هستند. رفتارشان را با چین و ایران ببنید. در حالی‌که جمهوری اسلامی دنبال دشمنی و درگیری با کشوری نیست، ایران همواره تلاش کرده برای رسیدن به شرایط بهتر راه تعامل را پیش بگیرد، البته گاهی اوقات طرف مقابل آمادگی تعامل نداشته است؛ آمریکایی‌ها دولت‌های تعامل گری نداشتند.

ظریف با بیان اینکه شانس آقای ترامپ در انتخابات بیش از ۵۰ درصد است؛ گفت: ترامپ در جامعه آمریکا هنوز یک پایه ۳۵ درصدی دارد و تا زمانی که پایه آقای ترامپ به هم نخورد، شانس آقای ترامپ به صورت جدی وجود دارد.

ظریف در ادامه در خصوص شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: خاطرات زیادی با سردار سلیمانی از عقل و شجاعتش دارم، او حاضر بود فکر کند، انسان عاقلی بود و گرفتار شعار نبود. آقای ترامپ حرف‌هایی را که به او می‌گفتند که جمهوری اسلامی در حال نابودی است دیگر باور نمی‌کند، وقیح‌ترین اقدام او هم شهادت سردار سلیمانی بود.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: من ضد هیچ کشوری مثل اروپا و آمریکا نیستم، طرفدار منافع مردم هستم و اگر قرار باشد مذاکره‌ای به نفع مردم باشد انجام خواهم داد. دیپلماسی همیشه باید وجود داشته باشد، هیچ وقت معتقد نیستم که دیپلماسی باید پایان یابد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت