ظریف: برای تقویت شرایط اقتصادی در سوریه تلاش می‌کنیم

کد خبر: 1000701

وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به مسکو با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه دمشق از تلاش‌ها برای افزایش همکاری‌های اقتصادی با سوریه خبر داد.

باشگاه خبرنگاران: محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به مسکو در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه سوریه موسوم به قانون سِزار از تلاش‌ها برای افزایش همکاری‌های اقتصادی میان تهران و دمشق خبر داد.

گفتنی است در اواخر دسامبر ۲۰۱۹ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قانون سِزار را برای تحریم تمامی اقدامات تجاری و اقتصادی سوریه و برخی مقامات دولتی دمشق به امضا رساند. قانون سِزار که در ماه دسامبر امضا شده قرار است از روز چهارشنبه اجرایی شود.

وزیر خارجه ایران با اشاره به قانون سِزار به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: تهران تلاش می‌کند همه ابزار‌های همکاری اقتصادی با سوریه را فعال کند. ما روابط اقتصادی قدرتمندی با دمشق داریم و سوریه یک خط اعتباری اقتصادی در ایران دارد. ما و دوستانمان برای تقویت شرایط اقتصادی در سوریه تلاش می‌کنیم.

اظهارات ظریف درحالی مطرح می‌شود که وی قرار است اواخر امروز با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه درباره مسائل مختلف از جمله سوریه دیدار و رایزنی کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت