واکنش ایران به موج دوم کرونا در پکن

کد خبر: 1000943

سفارت ایران در چین با توجه به موج دوم کرونا در پکن در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی مطلبی را در این باره منتشر کرده است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رادیو بین المللی چین، به سبب شیوع دوباره کروناویروس در پکن، مقامات این شهر عصر 27 خرداد اعلام کردند که میزان واکنش اضطراری پکن از سطح سوم به سطح دوم ارتقا می یابد که این مساله مورد توجه قرار گرفت.

سفارت ایران در چین ظهر امروز چهارشنبه 28 خرداد درحساب رسمی شبکه اجتماعی ویبو خود اطمینان خود را نسبت به پیروزی چین و نیز ایران در مقابله با کروناویروس اعلام کرد.

در ویبو سفارت ایران در چین نوشته شد: با وجود آن که موارد جدید مبتلا به کروناویروس در پکن نگران کننده است، اما ما که در پکن هستیم، نظم بیشتر در این شهر احساس می کنیم. دولت پکن به سرعت واکنش نشان داده و با در پیش گرفتن تدابیر مشخص اپیدمی را تحت کنترل قرار می دهد. نزدیک به 100 کارمند یک مجتمع در 72 ساعت، از 200 هزار نفر تست گرفتند. هر نفر از شهروندان می دانند که چگونه از خود حفاظت کند، حتی کودک 4 ساله هم می داند که باید ماسک بزند، دست هایش را مدام بشوید و پنجره را برای جا به جایی هوای خانه باز نگه دارد. پکن خود را برای مقابله با ویروس آماده کرده است. با توجه به ادامه و نوسان اپیدمی در سراسر جهان، عاری بودن صرف از موارد ابتلا احتمالا در کوتاه مدت تحقق نمی یابد، اما یک سیستم پیشگیری و مهار که هر زمان می تواند شروع به کار کند، یک «خندق دفاعی محکم شهر» محسوب می شود. اکنون، مردم ایران کماکان با کرونا مقابله می کنند و تعادل بین پیشگیری و مهار ویروس و توسعه اقتصادی هدف مشترک ما است. باید مراقب باشیم اما لازم نیست خیلی بترسیم. اطمینان داریم که در نهایت، «رشته پکنی» و «کباب ایرانی» برنده خواهند شد.

موج دوم کرونا در پکن پایتخت چین باعث شده ظرف مدت 6 روز 137 نفر به بیماری کووید-19 مبتلا شوند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت