اظهارات بورسی نمایندگان مجلس

کد خبر: 1005859

نماینده تبریز در مجلس گفت: بهترین راه جمع آوری نقدینگی آن است که سرمایه‌ها برای تجلی مفهوم واقعی ملی شدن نفت و توسعه فرآورده‌های آن به‌جای خام‌فروشی مورد استفاده قرار بگیرد.

خبرگزاری فارس: احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: سهام‌داران خرده‌پا هم اکنون موضوع احتمال ترکیدن حباب و یا نترکیدن حباب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح می‌کنند، در حالی که این روند صعودی در بورس، سهمی در تحقق شعار سال «جهش تولید» ندارد.

علیرضا بیگی گفت: مردم باید پول و ثروت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای خرید سهام شرکت ملی نفت می‌آوردند و به این واسطه کمک می‌کردند تا بتوانیم فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بیشتری تولید کرده و از خام فروشی جلوگیری کنیم.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چرا ثروت مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای آنکه از خام‌فروشی پرهیز کنیم به کار نمی‌گیریم و ثروت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به آنها بازنمی‌گردانیم؟ اظهار داشت: باید این اراده در دولتمان به وجود بیاید و مجلس نیز باید در این زمینه به دولت فشار بیاورد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بهترین راه برای جمع آوری پول مردم و عدم گردن کلفتی برخی افراد آن است که نقدینگی موجود در جامعه باید برای تجلی مفهوم واقعی ملی شدن نفت مورد استفاده قرار بگیرد.

مفتح: از سرمایه‌های در بورس برای بهبود اشتغال استفاده کنیم

سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس خواستار بهبود تولید و اشتغال با استفاده از سرمایه‌های جدیدالورود در بورس شد.

مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تاکید بر اینکه با استفاده از سرمایه‌های موجود در بورس بایستی تامین مالی واحدهای تولیدی را به جای بازار و بانک از محل بازار سرمایه به دست آوریم، افزود: باید سعی کنیم با تقویت بورس نیازمندی‌های واحدهای تولیدی به منابع مالی و اعتباری واحدهای تولیدی را فراهم کنیم.

مفتح گفت: ‌باید کاری کنیم که تامین مالی واحدهای سرمایه‌گذاری از طریق بورس و بازار سرمایه باشد تا واحدهای تولیدی بتوانند کارهای خود را پیش برد.

وی تصریح کرد: اگر کارخانه بتواند با استفاده از پول مردم و عرضه سهام کار خود را پیش ببرد و در کنار آن بتواند از تسهیلات بانکی هم استفاده کند نیازهای نقدینگی‌اش تامین خواهد شد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس افزود:‌ اگر قرار است یک کارخانه‌ای ایجاد شود بهتر است سهام آن در بورس عرضه شده و مردم آن سهام را خریداری کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت