عضو کارگزاران: اصلاح طلبان درگیر اختلاف‌های مهم گفتمانی هستند

کد خبر: 1006429

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان نمی‌تواند ادامه پیدا کند، گفت: اصلاح طلبان باید اختلاف‌نظر‌های گفتمانی خود را حل کنند.

عضو کارگزاران: اصلاح طلبان درگیر اختلاف‌های مهم گفتمانی هستند

خبرگزاری ایسنا: علی جمالی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به مدیریت خوب سه دوره انتخابات توسط شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان، اظهار کرد: در انتخابات مجلس یازدهم اصلی‌ترین وظیفه و فلسفه وجودی شورای عالی یعنی نحوه حضور در انتخابات زیر سوال رفت؛ زیرا این شورا تصمیم گرفت برای انتخابات لیست ندهد.

وی ادامه داد: برخی اعتقاد دارند وظیفه شورای عالی نباید فقط درباره انتخابات باشد بلکه بحث‌های گفتمانی و استراتژیک را دنبال کند، در حالی که این شورا چنین ظرفیت و توانی را ندارد. معتقدم پارلمان اصلاحات باید این بحث‌های گفتمانی را انجام دهد البته حضور افراد در این پارلمان باید بر اساس مکانیسم مشخص شده و با محوریت احزاب باشد. وجود اشخاص حقیقی در شورای عالی موجب شد که شورا توان کافی برای ورود به چنین بحث‌هایی را نداشته باشد.

این فعال سیاسی با اعتقاد بر اینکه شورای عالی سیاستگذاری دیگر نمی‌تواند ادامه پیدا کند، تصریح کرد: اصلاح طلبان اگر بنا دارند کار مشترک انجام دهند، باید ابتدا بزرگان این جریان اعم از اشخاص موثر و احزاب در یک مجمع یا لویی‌جرگه نشسته و بر سر مسایل اصلی گفتگو کنند. اصلاح طلبان الان درگیر اختلاف‌های مهم گفتمانی هستند و باید این اختلاف‌ها را حل کنند.

جمالی در پایان با اشاره به اینکه این اختلاف‌ها باید قبل از انتخابات مجلس یازدهم حل می‌شد، گفت: یک سال تا انتخابات ۱۴۰۰ باقی است و اصلاح طلبان باید به دنبال حل اختلاف‌های گفتمانی خود باشند. اگر در این زمینه موفق شدند، آنگاه می‌توانند یک سازوکار جدیدی با محوریت احزاب برای حضور در انتخابات طراحی کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها