بیش از یک‌میلیارد بازدید از سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان

کد خبر: 1006775

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گزارشی از فعالیت مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در ایام تعطیلی دانشگاهها ارائه کرد.

خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست خبری اختتامیه دوره‌های مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان، طی سخنانی به فعالیت مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در ایام تعطیلی دانشگاهها به‌دلیل شیوع کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: آموزش 10 درصد دروس کارشناسی یا همان دروس عمومی به‌عهده نهاد رهبری دانشگاه‌ها است و در ایام تعطیلی دانشگاهها در پی شیوع کرونا مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان این وظیفه را به‌عهده گرفت.

وی افزود: این مرکز در اسفندماه و پس از تعطیلی دانشگاهها به‌دنبال شیوع کرونا فعالیت خود را برای 4 هفته آماده کرد و بعد از عید برنامه‌ریزی برای ترم جاری صورت گرفت.

حجت الاسلام رستمی با ارائه ارقامی در این زمینه گفت: در ترم جدید 536 هزار و 892 نفر در سامانه آموزش مجازی ثبت‌نام کردند که این تعداد نسبت به ثبت‌نامی‌های گذشته که بیش از یک‌میلیون و 200 هزار نفر بود، اضافه شد.

وی با بیان اینکه "باید به‌صورت جدی از مجامع علمی و حوزه‌های اجرایی تضمین اقتصاد و فرهنگ جامعه را در فضای مجازی مطالبه کنیم"، تصریح کرد: فضای مجازی تهدیدها و فرصت‌های زیادی برای جوامع ایجاد می‌کند. یکی از فرصت‌های فضای مجازی، حوزه آموزش و یکی از ابزارهای سریع، آسان و ارزان عدالت آموزشی، فضای مجازی است.

رستمی ادامه داد: آموزش صرفاً انتقال اطلاعات نیست. فضای مجازی نمی‌تواند جایگزین فضای حقیقی باشد بلکه فضای آموزش مجازی مکمل آموزش حضوری است.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: اکثر دانشگاه‌‌ها و گروه‌های معارف دانشگاه‌ها بستر آموزش مجازی را برای گذراندن دروس معارف فراهم کردند.

وی در همین زمینه تأکید کرد: از 12 اسفندماه سال گذشته تاکنون در سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان بیش از 23 میلیون مراجعه‌کننده وجود داشته، بیش از 17 میلیون آزمون برگزار شده و بیش از یک‌میلیارد بازدید از سامانه به ثبت رسیده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت