شریعتی: خط فقر به دهک‌های بالاتری از جامعه سرایت کرده

کد خبر: 1007734

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: فشار جنگ اقتصادی کمتر از جنگ نظامی نیست و باید از اقشار ضعیف جامعه حمایت ویژه‌ای شود.

خبرگزاری مهر: مالک شریعتی در جریان بررسی طرح یک فوریتی تضمین تأمین کالا‌های اساسی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: وظیفه دولت پی ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه و ایجاد رفاه و رفع فقر در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه ما در جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می‌بریم، گفت: این جنگ با ضعف و ناکارآمدی در حوزه اجرا مضاعف شد و اثر بیشتری بر اقشار ضعیف جامعه گذاشته و متأسفانه خط فقر به دهک‌های بالاتری از جامعه سرایت کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مقام معظم رهبری هم در بیانیه گام دوم انقلاب و هم در دیگر بیاناتشان فرمودند که ما در زمینه عدالت عقب ماندگی داریم که باید جبران شود.

شریعتی افزود: نظام اقتصادی نیاز به اصلاحاتی دارد و باید اقدامات اساسی در این راستا انجام شود، چرا که در جنگ اقتصادی اقشار ضعیف جامعه دچار آسیب جدی شده اند که باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی تصریح کرد: همان طور که در زمان جنگ تحمیلی از طریق ارائه کوپن از مردم حمایت می‌شد، در شرایط جنگ اقتصادی هم باید کوپن و کالابرگ به مردم به ویژه اقشار ضعیف جامعه داده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: فشار جنگ اقتصادی کمتر از جنگ نظامی نیست، پس چرا عده‌ای شرایط جنگ اقتصادی را انکار می‌کنند؟

شریعتی با تأکید بر اینکه ما باید با جنگ اقتصادی مقابله کنیم، گفت: ما باید واقعیت‌های کشور را از کفِ جامعه احساس کنیم و به این نکته توجه شود که تغییر قیمت‌ها در نیاز‌های اولیه مردم باعث تأسف است و برخی از مردم حتی در تأمین غذای خود هم مشکل دارند.

وی بیان کرد: در شرایطی که برخی از مردم نمی‌توانند به علت گرانی‌ها برای زندگی روزمره خود برنامه ریزی کنند، حداقل باید کالا‌های اساسی آنان تأمین شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت