اعترافات یکی از فدائیان روحانی؛ باید پاسخگوی مردم باشیم

کد خبر: 1009109

یکی از فعالان چپ که در روزگار ماه‌عسل دولت آقای روحانی، خود و دوستانش را "فدائیان روحانی" نامیده بود به تازگی تأکید کرده است که ما اصلاح‌طلبان بایستی در قبال عملکرد ضعیف دولت پاسخگوی مردم باشیم.

مشرق: رسول منتجب‌نیا، از فعالان چپ که در اوایل دولت رئیس‌جمهور روحانی اعلام کرده بود اصلاح‌طلبان "فدائیان روحانی" هستند؛ در بخشی از مصاحبه با شماره پنجشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی پیرامون دولت آقای روحانی اظهار کرده است: به هر حال ما باید پاسخگوی مردم باشیم. مردم می‌گویند ما به شما اعتماد کردیم و شما باید پاسخگو باشید از این نظر ما امروز نمی‌توانیم عملکرد دولت را به‌طور ۱۰۰درصد قبول کنیم، ولی باید پاسخگوی اعتماد مردم باشیم.

او همچنین می‌گوید: یکی از مشکلات آقای روحانی این بود که کلید بزرگی در دست گرفت و انتظارات مردم بالا رفت و گفتند دیگر تمام شد. زندانیان‌آزاد می‌شوند، فضا باز می‌شود، مشکلات اقتصادی حل گشته و... شاید رئیس جمهور فکر می‌کرد می‌تواند این مسائل و مشکلات را حل کند. ولی به‌نظر من باید از همین امروز با مردم صحبت کرد و درصد قانونی اختیارات دولت را برای آن‌ها شرح داد. در کشور ما دولت‌های متعددی وجود دارد و در هر بخشی دولتی چه بسا قوی‌تر از دولت مرکزی وجود دارد. این موارد باید برای مردم شکافته شود. البته باید در این وانفسای بی‌مسئولیتی اصلاح‌طلبان و عبور آن‌ها از رئیس‌جمهور روحانی؛ از آقای منتجب‌نیا تشکر کرد که تأکید دارد اصلاح‌طلبان باید پاسخگوی شکست اعتماد مردم به ادعا‌های انتخاباتی آن‌ها باشند!

جدای از این، ولی در اشاره به اظهارات منتجب‌نیا لازم به تأکید است که اگر آقایان از همان روز اول آش ماجرا را آن اندازه شور نکرده بودند که خود را "فدائیان روحانی" بنامند و بصورت روزمره مشغول چاپلوسی رئیس‌جمهور باشند؛ امروز دچار این بی‌نمکی نمی‌شدند که اباطیلی مثل وجود دولت‌های متعدد در ایران و یا دولتی قوی‌تر از دولت مرکزی را به خورد افکار عمومی بدهند.

چه اینکه پر واضح است که اگر دولتی زیر پوستی وجود داشت یقینا امثال آقای منتجب‌نیا خود را فدائیان همان دولت زیر پوستی و موازی اعلام می‌کردند نه اینکه وقت خود را در فدا شدن برای دولت ناکارآمد آقای روحانی تلف کنند!

گفتنیست، دولت و رئیس‌جمهور در ساختار اجرایی نظام جمهوری اسلامی؛ اختیاردار بیش از ۹۵ درصد از درآمدها، بودجه و اجرائیات کشور است و بعضی معتقدند اساساً همین سطح اختیارات وسیع است که موجب زیاده‌خواهی برخی رؤسای جمهور و رودرو قرار گرفتن آن‌ها با، ولی فقیه شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت