بررسی جزئیات وام ودیعه مسکن در کمیسیون عمران

کد خبر: 1010990

جزئیات چگونگی و نحوه پرداخت و نیز سقف وام ودیعه مسکن در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

خبرگزاری تسنیم: سیدالبرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز(یکشنبه، 12 مرداد 99) این کمیسیون، گفت: در این جلسه ادامه طرح ساماندهی بازار مسکن مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به جزئیاتی از طرح ساماندهی بازار مسکن، اظهارداشت: طبق ماده 17 این طرح، بانک مرکزی موظف است نسبت به ایجاد شرایط جهت پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به منظور تأمین ودیعه مسکن را ایجاد کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: طبق این طرح، تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران پرداخت نمی‌شود و آنها فقط در مدت زمان یک سال سود این وام‌ها را به بانک پرداخت می‌کنند و پس از اتمام 12 ماه، کل مبلغ وام از سوی موجر به بانک برگردانده خواهد شد.

حسینی با تأکید بر اینکه در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس درباره چگونگی و سقف تسهیلات ودیعه مسکن بحث و تبادل نظر شد، گفت: وزارت راه و شهرسازی مبلغ تسهیلات ودیعه مسکن را به مدت 5 سال قابل تمدید اعلام کرده و به اجاره‌نامه‌هایی که کد رهگیری داشته باشند این وام تعلق می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در بخش دیگری از این جلسه درباره مالیات بر نقل و انتقال مسکن بحث و تبادل نظر و در نهایت مقرر شد در این زمینه تبادل اطلاعاتی نیز با کمیسیون اقتصادی مجلس انجام شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها