سرپرست وزارت صمت: در حال کاهش نیازهای وارداتی هستیم

کد خبر: 1011503

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به نقل از سرپرست وزارت صمت گفت که با تکیه بر تقویت تولید داخل در حال کاهش نیازهای وارداتی کشور هستیم.

سرپرست وزارت صمت: در حال کاهش نیازهای وارداتی هستیم

خبرگزاری فارس:سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به نقل از سرپرست وزارت صمت گفت که با تکیه بر تقویت تولید داخل در حال کاهش نیازهای وارداتی کشور هستیم.

ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز (سه‌شنبه ۱۴ مرداد) این کمیسیون گفت: یکی از موضوعات این جلسه، امنیت اقتصادی و تامین کالاهای اساسی بود که با حضور آقای مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی شد.

وی افزود: آقای مدرس خیابانی ضمن گزارشی از روند تأمین کالاهای اساسی کشور، به تحلیل موضوع گرانی برخی کالا پرداخت و تأکید کرد: رژیم ایالات متحده تمام تلاش خود را برای اخلال در تجارت ما به کار گرفته است ولی ما با این چالش مقابله می کنیم.

عمویی به نقل از وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت صمت گفت که با تکیه بر تقویت تولید داخل در حال کاهش نیازهای وارداتی کشور هستیم.

وی ادامه داد: موضوع دیگر جلسه به گزارش کمیته دفاعی کمیسیون درباره نشست روز دوشنبه خود با مقامات مسئول در حوزه مین‌زدایی اختصاص داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: آقای آقازاده دافساری، رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس در گزارش خود با اشاره به پیشرفت بالای ۹۰ درصدی مین‌زدایی در ۵ استان غربی کشور، چالش‌های تکمیل این روند را مطرح کرد.

به گفته عمویی در نشست روز دوشنبه کمیسیون امنیت، مقامات وزارت دفاع، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی و وزارت کشور، گزارشی از فعالیت های خود در تکمیل روند مین زدایی از استان های خوزستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی در سالهای ارائه کرده بودند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بر اساس اطلاعات بین المللی در دهه گذشته کشور ما بهترین عملکرد را دنیا در مین زدایی داشته است و علیرغم پیشرفت بالای ۹۰ درصد پاکسازی زمین های این استانهای غربی، همچنان ۵۳ هزار هکتار از زمین های ما نیازمند تکمیل روند مین زدایی هست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها