جزئیات برگزاری دور دوم انتخابات مجلس یازدهم

کد خبر: 1013341

معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر اینکه انتخابات جزء مهمی از نظام سیاسی مردم سالاری دینی در کشور است، اظهار داشت: نمی‌توان انتخابات را تعطیل کرد؛ بلکه باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زیست سیاسی را فعال کرد.

خبرگزاری میزان: طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمال عرف در همایش معاونین سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری‌های سراسر کشور که به صورت ویدئوکنفرانس در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به این که در سال پایانی دولت قرار داریم، گفت: در این سال باید گزارش عملکردی دقیق و جامع از دستاورد‌ها و اقدامات دولت تهیه و در معرض افکار عمومی قرار داد.

معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر اینکه انتخابات جزء مهمی از نظام سیاسی مردم سالاری دینی در کشور است، اظهار داشت: نمی‌توان انتخابات را تعطیل کرد؛ بلکه باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زیست سیاسی را فعال کرد.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به در پیش بودن هفته دولت گفت: هفته دولت امسال، آخرین هفته دولت برای دولت تدبیر و امید است؛ به همین منظور لازم است معاونین سیاسی استانداری‌ها علاوه بر تنظیم و ارسال برآورد‌های دقیق و جامع فصلی به وزارت کشور، اهم اقدامات صورت گرفته طی هفت سال اخیر را نیز به صورت مناسب و مفید، تنظیم و منتشر نمایند.

عرف در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از صحبت‌ها و نشست‌های متعدد با مسئولان وزارت بهداشت، در نهایت تصمیم بر برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۱ شهریور ماه شد. وی افزود: با وضعیت کنونی شیوع بیماری کرونا و پیش بینی‌های مطرح در این خصوص، طبیعی است که باید برنامه ریزی‌های لازم را برای حفظ سلامت مردم و البته به جریان افتادن شئونات زندگی مردم داشته باشیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با تأکید بر این که باید برای اجرای این انتخابات تمام آمادگی‌های لازم بهداشتی و درمانی را داشته باشیم، گفت: مسأله تأخیر در برگزاری انتخابات که با هماهنگی شورای نگهبان از ۲۹ فروردین به ۲۱ شهریور موکول شد با هدف حفظ سلامت مردم بود. وی افزود: با هماهنگی‌هایی که با متولیان حوزه سلامت و ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا صورت گرفته، تلاش داریم به بهترین نحو ممکن، انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی را برگزار کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به این که کاندیدا‌های مرحله دوم انتخابات مجلس در دور اول فعالیت داشتند و بالاترین میزان آرا را داشتند، در نتیجه برای مردم شناخته شده هستند؛ گفت: در بازه زمانی یک هفته‌ای تبلیغات، کاندیدا‌ها می‌توانند در بستر فضای مجازی، برنامه‌ها و دیدگاه هایشان را با مردم حوزه انتخابیه خود به اشتراک گذارند.

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان این که به خاطر حفظ سلامت مردم، همان بازه زمانی ۱۰ ساعت را در فرایند رأی گیری خواهیم داشت، گفت: تمدید زمان اخذ رأی انجام نخواهد شد و فرایند رأی گیری در ساعت ۱۸ عصر پایان خواهد گرفت. عرف تصریح کرد: وزارت کشور در نظر دارد جلسه‌ای در هفته اول شهریور ماه در سالن پیامبر اعظم (ص) با رییس ستاد انتخابات استان، فرماندار حوزه انتخابیه و نامزد‌های حاضر جهت تبیین دقیق رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کند.

عرف با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید سعید قربان در خصوص دو جریان تحریف و تحریم گفت: امروز کشور با دو مسأله تحریم‌های ظالمانه و تحریف دستاورد‌ها مواجه است. وی در این باره اظهار داشت: همان طور که معظم له نیز تأکید کردند، اگر جریان تحریف شکست بخورد و امید و نشاط در جامعه زنده شود، قطعاً تحریم‌ها هم شکست خواهد خورد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت