نامه مهم ظریف به سازمان ملل

کد خبر: 1015110

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: همزمان با آنکه آمریکا به صورت غیرقانونی قصد احیای مجدد قطعنامه هایی را دارد، ظریف در نامه ای خطاب به سازمان ملل، تبعات حقوقی و سیاسی اقدام سرکشانه آمریکا را تشریح خواهد کرد.

نامه مهم ظریف به سازمان ملل

خبرگزاری فارس: سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور‌ خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (پنجشنبه) در توئیتی نوشت: همزمان با آنکه آمریکا به صورت غیرقانونی قصد احیای مجدد قطعنامه هایی را دارد که از سوی قطعنامه ۲۲۳۱ پایان یافته بود، آقای دکتر ظریف در نامه ای مهم خطاب به سازمان ملل متحد، تبعات حقوقی و سیاسی اقدام سرکشانه آمریکا را تشریح خواهند کرد.

خطیب زاده افزود: بخش های مهم این نامه نیز به زودی در اختیار اصحاب رسانه قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است عصر امروز نیز آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل با وزیر امور خارجه ایران تلفنی گفت و گو کرد.

ظریف در این گفت و گو به اقدام غیر قانونی ایالات متحده اشاره کرد و ضمن یادآوری مسئولیت شورای امنیت و دبیرکل در این خصوص اظهار داشت : براساس اجماع کلیه اعضای برجام و اعضای شورای امنیت و حقوقدانان بین‌المللی، آمریکا عضو برجام نیست و اقدام واشنگتن هیچ مبنایی در قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام نداشته و تبعات خطرناکی برای حقوق بین الملل خواهد داشت و نتیجه ای جز تخریب سازوکارهای بین المللی و بی اعتباری شورای امنیت به دنبال نخواهد داشت.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از دبیرکل و اعضاء شورای امنیت انتظار دارد به وظایف قانونی خود در مقابله با سرکشی دولت آمریکا عمل کنند.

دبیرکل ملل متحد نیز در پاسخ اظهار داشت: به دقت نکات مطروحه را در نظر می گیرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها