طرح مجلس جهت تأمین کالاهای اساسی هفت دهک پایین

کد خبر: 1016414

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی طرح تأمین کالاهای اساسی برای هفت دهک پایین جامعه در این کمیسیون خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، درباره طرح تامین کالا‌های اساسی برای اقشار آسیب پذیر جامعه، اظهار داشت: طرح مذکور در چند جلسه اخیر در دستور کار اعضای کمیسیون برنامه و بودجه قرار دارد و در چندین جلسه کمیسیون با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های قوه مقننه و برخی از مسئولان دولتی درباره آن بحث و تبادل نظر شده است.

وی در همین راستا، افزود: در شرایط اقتصادی موجود دهک‌های پایین جامعه برای تامین کالا‌های اساسی و مورد نیاز خود با مشکل مواجه هستند، بنابراین این وظیفه دولت و مجلس است که در شرایط فعلی به اقشار ضعیف و آسیب پذیر کمک کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه برای ارائه این کمک‌ها اصلاً بحث کوپن مطرح نیست، ادامه داد: بر اساس طرح تامین کالاهای اساسی، پیش بینی شده که 7 دهک پایین جامعه که در تامین برخی از اقلام اساسی دچار مشکل هستند، کمک‌هایی به صورت سبد کالایی و از طریق کارت الکترونیک به آن‌ها انجام شود.

حاجی بابایی بیان داشت: بر اساس طرح تامین کالاهای اساسی، دولت موظف خواهد بود در فواصل مختلف تا پایان سال جاری چند بار سبد کالایی را در اختیار این هفت دهک قرار دهد.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام محمدرضا میرتاجالدینی عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، از بررسی طرح تامین کالاهای اساسی در این کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح از طریق کارت الکترونیکی و به 2 شکل امکان اجرا دارد و در جلسات کمیسیون برنامه و بودجه درباره نحوه تامین منابع مالی برای اجرای طرح مذکور مطرح شد و جلساتی هم در این باره با کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و مسئولان دولتی برگزار شده است که این جلسات کماکان ادامه دارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت