ذوالفقاری: در محرم شاهد رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بودیم

کد خبر: 1017748

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: در مراسم ایام محرم شاهد رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بودیم.

ذوالفقاری: در محرم شاهد رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بودیم

خبرگزاری تسنیم: حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا امروز چهارشنبه در سی و دومین نشست این کمیته که با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه باید روش همزیستی با کرونا را در زندگی اجتماعی و فردی نهادینه کنیم؛ گفت: کرونا نباید باعث تعطیلی فعالیت‌ها و کسب و کار در کشور گردد.

وی با اشاره به اینکه در مراسم ایام محرم شاهد رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بودیم؛ گفت: ایام ده روزه محرم به خوبی نشان داد که می‌توان با رعایت کامل اصول بهداشتی، مراسم‌های معنوی و مذهبی را هم انجام داد.

معاون وزیر کشور در این خصوص گفت: باید از این تجربیات و الگو به خوبی برای مدیریت این بیماری در سایر حوزه‌های زندگی اجتماعی و فردی کمک بگیریم.

ذوالفقاری با بیان اینکه انصافا در مراسم ماه محرم هیئت‌های مذهبی، مداحان و مردم مراعات بسیاری خوبی داشته‌اند؛گفت: بیش از همه واقعا مدیون رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم که با تدابیر و راهنمایی‌شان، مسیر کار را نشان دادند.

وی تصریح کرد: صحبت‌ها و بیانات مقام معظم رهبری باعث اقناع همه گروه‌ها و اصناف در ایام محرم شد و البته نقش علما و مراجع عظام هم در این عرصه برجسته و راهگشا بود.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع بازگشایی مدارس در 15 شهریور ماه جاری اشاره کرد و گفت: در این عرصه نگرانی والدین را از بابت حضور فرزندان‌شان در مدارس را داریم که تلاش داریم که این نگرانی والدین از بابت سلامت فرزندان‌شان رفع شود.

ذوالفقاری اضافه کرد: باید فضای اطمینان‌بخش و امیدوارکننده‌ای در کشور نسبت به بازگشایی مدارس ایجاد کنیم تا امر مهم آموزش در کشور برقرار شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها