چمران: کاندیدای نهایی ۱۴۰۰ را شورای ائتلاف معرفی می‌کند

کد خبر: 1018445

اصولگرایان برای شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ تصمیمات جدیدی اتخاذ کرده‌اند.

برنا: مهدی چمران، نایب رئیس جمنا، در واکنش به اینکه حضور افراد مختلف از جریان اصولگرا در انتخابات ۱۴۰۰ تا چه اندازه می‌تواند وحدت این جریان سیاسی را به چالش بکشد؟ گفت: در آغاز دوره عده‌ای کاندیدا می‌شوند چرا که از اول نمی‌شود همه با هم یکی شوند، قاعدتا تعدادی خود را آماده می‎کنند، باید با این تعداد جلو رفت تا ان‌شاءالله به وحدت رسید.

این چهره اصولگرا افزود: فعلا مشخص نیست چه کسی قرار است بیاید و به این ترتیب نیست به کسی گفته شود در انتخابات کاندیدا شود و به دیگری بگویند، کاندیدا نشود، همه آزاد هستند و می‌توانند خود را کاندیدا کنند که در نهایت از طریق سازوکاری بشود به وحدت رسید.

چمران در واکنش به اینکه حضور چهره‌های مختلف از جریان اصولگرا در انتخابات نشان دهنده چالش وحدت در این جریان نیست، اظهار کرد: در ابتدا عده‌ای نام نویسی می‌کنند که اتفاقا تعداد بالایی را شامل می‌شوند، همچنان که در دوره‌های گذشته حدود ۲۶ نفر از شخصیت‎های صاحب نام کاندیدا شدند که از میان آن‌ها به یک نفر، رسیدند؛ بنابراین این دوره هم به همین صورت خواهد بود.

این فعال سیاسی در رابطه با نحوه ورود اصولگرایان به انتخابات ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: در این دوره برنامه‌ریزی به این صورت است که اصولگرایان با نام شورای ائتلاف در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت خواهند کرد و جمنا هم یکی از تشکیل‌دهندگان شورای ائتلاف خواهد بود.

نایب رئیس جمنا در واکنش به اظهارات فیاض زاهد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، مبنی بر اینکه «چهار نفر در مسجد جمع می‌شوند و اسمش را جمنا می‌گذارند» تصریح کرد: کدام مسجد؟! مسجد باشد که خیلی خوب است ممکن است فکر از مسجد شروع شده باشد، اما به این صورت نبود و تعدادی از احزاب با هم ائتلاف کردند، مرامنامه‌ای امضا کردند و جمنا را تشکیل دادند، عده دیگری هم به این جمع اضافه شدند که تشکیلات خود را در استان‌ها گسترش دادند و برنامه را اجرا کردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت