آمادگی ارتش آمریکا برای مواجهه با سقوط دولت در صورت مرگ ترامپ

کد خبر: 1024194

چند ماه پیش که شیوع بیماری کرونا آغاز شده بود مجله نیوزویک گزارش داده بود ارتش آمریکا در حال انجام برنامه‌ریزی‌هایی فوق‌سرّی برای رویداد‌هایی احتمالی است که ممکن است به سقوط دولت آمریکا منجر شود.

گروه سیاست سایت فردا: چند ماه پیش که شیوع بیماری کرونا آغاز شده بود مجله نیوزویک گزارش داده بود ارتش آمریکا در حال انجام برنامه‌ریزی‌هایی فوق‌سرّی برای رویداد‌هایی احتمالی است که ممکن است به سقوط دولت آمریکا منجر شود.

نیوزویک در آن گزارش که فروردین‌ماه منتشر شد گزارش داده بود این نگرانی در واشنگتن وجود دارد که بخش زیادی از قوه مجریه یا کنگره و دیوان عالی این کشور ممکن است بر اثر گسترش شیوع این ویروس از کار بیفتد.

بر همین اساس، ارتش آمریکا در آن زمان، برنامه‌ریزی‌هایی فوق‌سری را با هدف «ادامه حکومت» در صورت وقوع سناریو‌هایی از جمله ابتلای رئیس‌جمهور آمریکا به بیماری کووید‌ــ‌۱۹ آغاز کرده بود.

طبق گزارش این رسانه، برنامه‌ریزی‌های ارتش آمریکا مواردی مانند تخلیه واشنگتن و تحویل مدیریت کشور به مقام‌های رده‌پایین‌تر در اماکنی دورافتاده و تحت قرنطینه را شامل می‌شود.

نیوزویک نوشته بود هدف از این برنامه‌ریزی‌های اقتضائی، حراست از واشنگتن و برقراری نوعی حکومت نظامی در صورت سقوط دولت دونالد ترامپ بوده است. اسامی رمز برنامه‌هایی که ارتش آمریکا مورد بررسی قرار داده بود «فری‌جک»، «اکتاگون» و «زودیاک» بوده است و هدف از آن‌ها تدوین نوعی قوانین زیرزمینی برای تضمین ادامه حکومت بوده است.

طبق نوشته نیوزویک این فرایند «تفویض» قدرت ممکن است مفاد قانون اساسی آمریکا برای تضمین ادامه دولت را هم دور بزند و اداره امور سراسر ایالات متحده را به کماندو‌های نظامی واگذار کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت