واشنگتن: نگران وخیم شدن شرایط شیوع کرونا در ایران هستیم!

کد خبر: 1025041

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت که این کشور نگران وخیم شدن شرایط شیوع ویروس کرونا در ایران است.

واشنگتن: نگران وخیم شدن شرایط شیوع کرونا در ایران هستیم!

خبرگزاری فارس: «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه از وخیم شدن شرایط شیوع ویروس کرونا در ایران ابراز نگرانی کرد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «آمریکا از وخیم شدن شرایط کووید-۱۹ (کرونا) در ایران نگران است و ما پیشنهاد خود برای کمک را که برای بار نخست در ماه فوریه مطرح کردیم تکرار می‌کنیم.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی مدعی پیشنهاد کمک به ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونا شده که تهران بار‌ها اعلام کرده که تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه ایران، شرایط مبارزه با همه‌گیری کرونا را سخت کرده و خواستار تعلیق این تحریم‌ها شده است، اما واشنگتن نه تنها به این خواست ایران پاسخ مثبت نداده بلکه سیاست ادعایی فشار حداکثری خود را تشدید بخشیده است.

در همین راستا ایران و ۲۵ کشور دیگر روز دوشنبه خواستار لغو فوری تحریم‌های ایالات متحده و دیگر کشور‌های غربی به منظور تضمین پاسخگویی مناسب کشور‌ها به بحران شیوع «کووید-۱۹» شدند.

این اولین بار نیست که جامعه بین‌الملل خواستار اقدامات یکجانبه کشور‌های غربی علیه کشور‌های تحت تحریم می‌شوند و با آغاز شیوع کرونا، بسیاری از کشور‌ها خواستار لغو تحریم‌های بین‌المللی به منظور تسهیل مقابله با کووید-۱۹ شدند.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی از شرایط شیوع ویروس کرونا در ایران ابراز نگرانی می‌کند که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به حدود ۷ میلیون و پانصد هزار نفر رسیده و تلفات کرونا نیز در این کشور از ۲۱۰ هزار نفر فراتر رفته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها