سوال از وزیر نیرو کلید خورد

کد خبر: 1027721

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی جزئیات جلسه این کمیسیون با حضور وزیر نیرو را تشریح کرد.

خبرگزاری تسنیم: هادی بیگی‌نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون، بیان داشت: بررسی سوال چند تن از نمایندگان از رضا اردکانیان وزیر نیرو در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی با بیان اینکه در این جلسه سوال بنده و آقای احسان قاضی‌زاده هاشمی و آقای مولوی از وزیر نیرو مطرح شد، افزود: هر 3 سوال منطقه‌ای و مربوط به ساخت سد‌های در حوزه‌های انتخابیه نمایندگان سؤال کننده بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه آقای اردکانیان پیرامون سوالات مطروحه توضیحاتی را ارائه کرد، ادامه داد: در نهایت وزیر قول مساعد برای پیشبرد پروژه‌های مربوطه را داد و بنده و نمایندگان سؤال کننده پس از استماع اظهارات آقایای اردکانیان به وزیر فرصت دادند تا مسائل را بررسی و ظرف 2 الی 3 هفته پاسخ دهد.

بیگی نژاد با اشاره به سوال دیگر خود درباره تولید برق هسته‌ای در کشور از وزیر نیرو، بیان داشت: سؤال بنده این بود که متولی برق در کشور وزارت نیرو است و چرا این وزارتخانه درباره برق هسته‌ای ورود نکرده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: پس از استماع اظهارات وزیر پیرامون سوال ، مقرر شد جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون انرژی، وزیر نیرو، رئیس سازمان انرژی اتمی در این باره برگزار شود تا بتوانیم به نقشه راه طراحی و احداث 30 هزار مگاوات برق هسته‌ای را در کشور تدوین کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت