بیانیه مجلس در محکومیت اقدام فرانسه در توهین به پیامبر (ص)

کد خبر: 1028870

نمایندگان مجلس با صدور بیانیه‌ای اقدام سران کشور فرانسه در توهین به پیامبر اکرم را محکوم کردند.

بیانیه مجلس در محکومیت اقدام فرانسه در توهین به پیامبر (ص)

خبرگزاری تسنیم: علی کریمی فیروزجایی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه پنجم آبان) بیانیه 240 نماینده مجلس در محکومیت اقدام مسئولان کشور فرانسه در توهین به پیامبر اسلام (ص) را به شرح زیر قرائت کرد.

«همه دنیا در روزهای اخیر شاهد آن بودند که دولت فرانسه چگونه با حمایت از عمل ضد انسانی یکی از نشریات این کشور در توهین وقیحانه به ساحت مقدس فخر عالم پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) ماهیت اهریمنی خود را اثبات کرد.

دشمنی سران کفر با پیام روشنی بخش اسلام سابقه دیرینه دارد، کافران همیشه برای پوشاندن ضعف و حقارت خود در برابر پیام روشن و رهایی بخش پیامبران الهی از شیوه نخ نمای تمسخر استفاده می‌کردند. این فاجعه نتیجه فاحش تفکر به اصطلاح مدرنی است که دولتمردان فرانسوی تحت سیطره خود در آورده و برای آنان ارمغانی جز شبیه‌تر شدن به جوامع غیرانسانی نداشته است. چنین رفتارهایی که به بهانه آزادی بیان انجام می‌شود خود بزرگترین ظلم به آزادی بیان است. کدام فطرت سلیم می‌پذیرد که با مستمسک آزادی بیان از توهین به مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان دفاع شود البته حقیقت آن است که دل فرانسه به حال آزادی بیان نسوخته بلکه این جسارت‌ها بخشی از فرآیند کند کردن روند پرشتاب اسلام گرایی فرانسه است که این دولت را شدیدا به وحشت انداخته و او را واداشته که به خوی دوران سیاه استعمارگری بازگرداند و چنین جنایتی را رقم بزند. فشاری که فرانسه این روزها بر مسلمانان خود وارد می‌کند در همین راستا است، اما مکر خداوند محمد (ص) بسیار بالاتر از مکر فرانسه است و مکرون و اذنابش نتیجه این نوع سیاست ‌ورزی را مشاهده خواهند کرد. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراه با موحدان و آحاد مسلمانان جهان اقدام شنیع سران کشور فرانسه و سخنان نخست وزیر آن کشور را شدیدا محکوم می‌کنیم، همیت انسانی و غیرت دینی مسلمانان سراسر جهان اجازه نخواهد داد جریان‌های باطل انسان ستیز و ضد اسلام جریان توهین به پیامبر خوبی‌ها را عادی‌سازی کند و از این طریق مانع شنیده شدن حق شود.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها