کنایه سفیر ایران به سعودی‌ها

کد خبر: 1030994

سفیر ایران در یمن، روابط بین تهران و صنعاء را براساس احترام متقابل و برابری دانست و گفت که مخالفان روابط ایران و یمن دروغگو هستند.

کنایه سفیر ایران به سعودی‌ها

خبرگزاری فارس: «حسن ایرلو»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعاء، پایتخت یمن ادعای رسانه‌های سعودی و اماراتی در باره روابط بین تهران و صنعاء را دروغ و گمراه کننده دانست.

ایرلو که اخیرا با حضور در صنعاء استوار نامه خود را به مقامات یمن تحویل داده، امروز پنجشنبه در گفت‌وگو با این مقامات اظهار داشت که ائتلاف سعودی و رسانه‌های آن به روش‌های گمراه کننده و دروغ متوسل می‌شوند و می‌گویند که «صنعاء آلت دست ایران است».

سفیر ایران در صنعا همچنین گفت: «اگر ترامپ ببازد [سعودی‌ها] یتیم می‌شوند مخصوصا که حاکم جدید از توقف جنگ در یمن سخن گفته است».

او ادامه داد: «آن‌ها (سعودی‌ها) از واقعیت روابط بین یمن و ایران خوششان نمی‌آید؛ از اینکه این روابط مبتنی بر احترام متبادل، منافع مشترک و برابری است؛ بلکه این ورابط بر اساس سناریوهای خود به تصویر می‌کشند و معتقدند این روابط، روابط ارباب و رعیت است».

طی چهار سال گذشته از زمان حضور دونالد ترامپ در کاخ ریاست جمهوری آمریکا و استفاده از تعبیر «گاو شیرده» برای عربستان سعودی و دیکته‌های او برای این کشور و سایر کشورهای عربی، این تصور در بین افکار عمومی جهان و کشورهای عرب ایجاد شده است که دولت ترامپ ارباب حکام عرب بوده و هرچه را که دستور دهد انجام خواهند داد.

اخیرا رئیس جمهور آمریکا طی نمایش انتخاباتی، سه کشور امارات، بحرین و سودان را مجبور به عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها