ابراهیم رضایی: طرح لغو تحریم‌ها جامع است

کد خبر: 1031413

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها لازم بود که این پیام به گروه ۱+۴، داده شود که دیگر با غربی‌ها منفعلانه برخورد نمی‌کنیم.

خبرگزاری مهر: ابراهیم رضایی درباره طرح مجلس مبنی بر اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گفت: کار منطقی و درست این است که به میزانی که طرف مقابل نسبت به تعهداتش در برجام متعهد است، ما نیز به همان نسبت به اجرای برجام متعهد باشیم.

وی افزود: طی سال‌های اخیر شاهد بودیم که ما همه تعهداتمان را در برجام اجرا کردیم، اما طرف مقابل تقریباً هیچ تعهدی نسبت به اجرای برجام نداشت و در نهایت هم آمریکایی‌ها از برجام خارج شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در وهله اول به استراتژی مقاومت جمهوری اسلامی ایران تأکید دارد و پیام ما پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آن بود که فراتر از اینکه چه کسی رئیس جمهور آمریکا می‌شود، ما محکم ایستاده ایم، از حقوق خودمان کوتاه نمی‌آییم و از سوی دیگر دچار خطای محاسباتی در برخورد با دشمن نمی‌شویم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم بود که این پیام محکم به گروه ۱+۴، بیگانگان و به ویژه آمریکا داده شود که دیگر آن نگاه منفعلانه در دستگاه محاسباتی ما حاکم نیست و با غربی‌ها منفعلانه برخورد نمی‌کنیم بلکه کاملاً فعالانه برخورد و از حقوق خودمان دفاع می‌کنیم.

رضایی با تأکید بر اینکه تصویب فوریت طرح مذکور به معنای آن بود که اینکه چه کسی رئیس جمهور آمریکا شود، در مقاومت ما تأثیری نخواهد داشت، تصریح کرد: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها پس از بررسی‌ها و تحقیقات مفصل در مجلس آماده و به صحن علنی ارائه شد و فوریت آن با ۱۹۶ رأی به تصویب رسید و طرح جامعی است.

وی افزود: نظارت بر اجرای این قانون پیش بینی شده است و دولت باید درباره اجرای این قانون، میزان خرید نفت کشورمان از سوی طرف مقابل و روابط بانکی کشورمان با اروپا به مجلس گزارش دهد. در صورتی که با اجرای این قانون ما به شرایط عادی بازنگردیم، باید اجرای پروتکل الحاقی متوقف شود، اما اگر گروه ۱+۴ نسبت به اجرای تعهدات خود و رفع تحریم‌ها اقدام کنند، دولت باید گزارش پیشنهادی خود درباره اقدام متقابل ایران برای بازگشت به تعهدات را به مجلس ارائه کند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: فراتر از این که چه فرد یا افرادی در آمریکا یا سایر کشور‌های غربی و طرف حساب ما قدرت را در دست می‌گیرند، ما وظیفه داریم از حقوق ملتمان دفاع کنیم و سناریو‌های دستگاه سیاست خارجی ما باید بر مبنای بدبینانه‌ترین تحلیل‌ها و اتفاقات تنظیم شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت