سفر نظارتی جمعی از نمایندگان به نیشابور

کد خبر: 1032114

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس درباره سفر نظارتی جمعی از نمایندگان به نیشابور گفت: مقرر شد در یک ماه آینده وزارت راه مشکلات زمین طرح اقدام ملی مسکن در این شهر را حل و پیمانکار پروژه از طرف ستاد اجرایی فرمان امام تعیین شود.

خبرگزاری فارس: علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی درباره سفر خود و جمعی از نمایندگان مجلس به نیشابور گفت: در ادامه سفر‌های نظارتی نمایندگان مجلس و مشاهده مشکلات و معضلات موجود در کشور بخصوص در مناطق محروم در این بازدید از شهرستان‌های نیشابور، فیروزه، زبرخان و بار که به همراه علی نیکزاد، سیدنظام الدین موسوی، احمد نادری، محمد سرگزی و همچنین همراهی نماینده نیشابور احسان ارکانی انجام شد، تصمیماتی اتخاذ شد که امیدوار هستیم با پیگیری ما و دیگر همکاران در مجلس و عملیاتی شدن این مصوبات تا حدودی مشکلات مردم این منطقه مرتفع گردد.

خضریان در خصوص مصوبات این سفر گفت: مقرر شد ظرف مدت یک ماه آینده وزارت راه و شهرسازی مشکلات مربوط به زمین اقدام ملی مسکن در شهر نیشابور را حل و پیمانکار پروژه از طرف ستاد اجرایی فرمان امام تعیین و احداث مسکن اقدام ملی این شهرستان آغاز گردد.

وی ادامه داد: سازمان شهرداری‌ها نیز متعهد گردید یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی به هر یک از شهرداری‌های قدمگاه، فیروزه و عشق‌آباد تا پایان بهمن‌ماه سال جاری اختصاص دهد و تسهیلات ۴ درصد تا سقف ۲۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های شهرداری نیشابور ظرف مدت یک ماه تخصیص داده شود، و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی با پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای نوسازی ۱۵ دستگاه اتوبوس ظرف یک ماه آینده صورت پذیرد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اصل نود قانون اساسی اظهار داشت: مقرر گردید ظرف یک ماه آینده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ارائه طرح هادی روستایی تا سقف ۱۰ هکتار به بنیاد مستضعفان جهت ساخت منازل روستایی تحویل نماید.

خضریان در خصوص راه‌های روستایی این شهرستان نیز گفت: مقرر شد ردیف اعتبار برای جاده شهر بار به جاده بقیع و جاده حسن‌آباد به انگجه پیگیری و هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسند، همچنین زیرسازی ۴۰ کیلومتر راه روستایی توسط فرمانداری سه شهرستان‌های نیشابور، زبرخان و فیروزه انجام شود؛ آسفالت راه اصلی قدمگاه، فیروزه، زبرخان و نیشابور نیز تأمین هزینه گردید.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از مصوبات دیگر این بازدید‌ها تأمین اعتبار برای آبرسانی به روستای کلات از شهرستان فیروزه، پیگیری و رفع مشکل معارضان با سایت مسکن مهر شهر فیروزه، رفع مشکل گمرک شهرک صنعتی خیام بود که امیدوار هستیم با پیگیری مجلس و همت مسئولان استانی مصوبات به‌سرعت اجرایی گردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت