روحانی: طرح جامع مدیریت مرحله جدید کرونا تصویب می‌شود

کد خبر: 1032365

رئیس جمهور گفت: ستاد ملی کرونا به زودی طرحی جامع را برای مدیریت مرحله جدید بیماری کرونا مورد بررسی و به تصویب خواهد رساند.

روحانی: طرح جامع مدیریت مرحله جدید کرونا تصویب می‌شود

خبرگزاری مهر: حجت الاسلام حسن روحانی امروز (پنج شنبه) در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: با توجه به ورود کشور به مرحله جدیدی از شیوع ویروس کرونا و لزوم قطع هر چه سریعتر زنجیره ابتلا و کاهش نرخ مرگ و میر، نیازمند اقدامات هماهنگ و نظارت دقیق بر فعالیت‌ها از سوی دستگاه‌های مختلف و همچنین ارائه طرحی جامع برای مقابله با این بیماری متناسب با وضعیت شیوع در شهر‌های مختلف کشور هستیم.

وی افزود: فرایند طی شده در مدیریت مقابله با کرونا در کشور از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون با فراز و فرود‌هایی همراه بوده که با توجه به کسب اطلاعات و اقدامات انجام گرفته، تجارب بسیار مغتنم و ارزشمندی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ممکن است در این مسیر در برخی مواقع با کاستی‌ها و یا ناهماهنگی‌هایی مواجه بوده باشیم، اظهار داشت: ستاد ملی کرونا به عنوان مرجع اصلی تصمیم گیری برای مقابله با این بیماری، نیازمند بررسی طرحی جامع برای مهار بیماری در مراحل پیشگیری، پیگیری، محدود سازی و درمان جدید است.

روحانی افزود: با توجه به مولفه‌های مهمی، چون تاب آوری اقتصادی که در اثر تحریم‌های ظالمانه ایجاد شده است، حفظ سلامت مردم به عنوان اولویت اصلی نظام همیشه مورد تاکید بوده و ستاد ملی کرونا به زودی طرحی جامع را برای مدیریت مرحله جدید بیماری مورد بررسی و به تصویب خواهد رساند.

وی با بیان اینکه طرح جامع می‌بایست با توجه به تجارب گذشته، تمامی نقاط کشور را متناسب با وضعیت شیوع بیماری تحت پوشش قرار دهد، اظهار داشت: در این طرح جامع وظایف تک تک کمیته‌های تخصصی به صورت شفاف مشخص شده است و در کمترین زمان و بدون پیچیدگی‌های بروکراتیک و رفت و برگشت‌های اداری دستگاه‌های ذیربط در اسرع وقت به وظایف تعیین شده عمل می‌کنند.

رئیس جمهور گفت: با توجه به مصوبات گوناگونی که تاکنون ستادملی مقابله با کرونا داشته است، می‌بایست با یکپارچه سازی تمامی مصوبات و تصمیمات براساس تقسیم بندی کشور به سه بخش زرد، قرمز و بحرانی اقدام شود تا براساس هریک از این وضعیت‌ها سیاست‌های مقابله‌ای و اعمال محدودیت‌ها عملیاتی شود.

روحانی طراحی سناریوی اقناع و هدایت افکار عمومی متناسب با طرح جامع را از الزامات اجرای دقیق این طرح عنوان کرد و افزود: ستاد‌های استانی با توجه به این طرح که اختیاراتی به آنان تفویض خواهد شد، موظف به اجرای سیاست‌های ابلاغی متناسب با وضعیت ایجاد شده در استان خود در قالب طرح جامع خواهند بود.

رئیس جمهور در این جلسه همچنین با قدردانی از همکاری منسجم همه کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا با قرارگاه عملیاتی این ستاد بویژه در اعمال محدودیت‌های اخیر و تعطیلی کسب و کار‌ها از ساعت ۱۸ با توجه به محدودیت اطلاع رسانی در این زمینه، از مردم نیز بخاطر اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و رعایت محدودیت‌ها برای قطع کامل زنجیره ابتلای ویروس، تشکر کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها