جزئیات جلسه نمایندگان با «آیت الله رئیسی»

کد خبر: 1032944

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نشست عصر امروز اعضای این کمیسیون با رئیس قوه قضائیه را تشریح کرد.

خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نشست عصر امروز اعضای این کمیسیون با رئیس قوه قضائیه را تشریح کرد.

محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه عصر امروز اعضای این کمیسیون با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: در این جلسه درباره منابع و مصارف بودجه کشور در هفت ماهه گذشته بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه درباره بودجه منابع عمومی کشور به میزانی که تحقق پیدا کرده بود گزارشی ارائه شد، ادامه داد: درباره درآمدهای مالیاتی که بخش مهمی از منابع بودجه عمومی کشور است اعلام شد 100 درصد این منابع تحقق پیدا کرده است.

نماینده الیگودرز در مجلس عنوان کرد: بخشی که مربوط به گمرکی بود در گزارشی که ارائه شد مشخص شد عدم تحقق درآمد داشته‌ایم و در رابطه با منابع مربوط به فروش نفت و میعانات گازی طبق گزارش اعلام شده مشخص شد کمترین وابستگی بودجه کشور به نفت را داشته ایم.

نایب رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: درباره منابع مربوط به فروش اوراق مالی با توجه به مجوزاتی که مجلس داده بود و برخی مجوزهایی که دولت از شورای سران اقتصادی سه قوه دریافت کرده بود مشخص شد در این بخش تحقق درآمدها اتفاق افتاده است.

خدابخشی با بیان اینکه در باره مصارف نیز حدود 36 هزار میلیارد تومان کاهش مصارف در 7 ماهه اول سال داشتیم، عنوان کرد: در این جلسه اعلام شد این کاهش درآمد درباره مصارف اجتناب ناپذیر بوده و قرار شد چگونگی این کاهش مصارف در گزارشی به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شود.

وی توضیح داد: در رابطه با منابع هم آنجایی که مربوط به فروش اوراق مالی بود نمایندگان مجلس گلایه‌هایی داشتند و تاکیدشان بر این بود که دولت و سازمان برنامه و بودجه باید از قانون هایی که در بودجه وجود دارد استفاده کند و اگر نیاز به مجوز جدیدی باشد از مسیر مجلس باید آنها اخذ شود.

نماینده الیگودرز در مجلس با بیان اینکه در این جلسه گزارشی درباره تملک دارایی‌های نیز ارائه شد، افزود: پیشنهاد شد قبل از ارسال بودجه سال 1400 جلسه‌ای با سازمان برنامه و بودجه داشته باشیم تا به یک جمع بندی برسیم.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در این جلسه درباره طرح تامین کالاهای اساسی هم بحث‌های مطرح شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه نماینده دولت در صحن مجلس پیشنهاد نمایندگان برای تامین 25 هزار میلیارد منابع اقرار کرده بود ما اعلام کردیم که منابع برای تامین این طرح میتواند محقق شود.

خدابخشی درباره جلسه عصر امروز اعضای این کمیسیون با آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه نیز گفت: در این جلسه درباره مسائل مشترک بحث و بررسی شد .

وی ادامه داد: در این جلسه نمایندگان مجلس از آیت الله رئیسی به دلیل اقدامات خوبی که در قوه قضاییه انجام شده و فضای مثبتی که در جامعه ایجاد شده است تقدیر و تشکر کردند و اعلام کردند این روند باید حفظ شود و شاخصه هایی که وجود دارد باید تقویت شود.

نماینده الیگودرز تصریح کرد: از جمله شاخص‌های کمی که نمایندگان بر تقویت آن تاکید داشتند رسیدگی در کوتاه‌ترین زمان به پرونده های قضایی بود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در بحث کیفی نیز تاکید نمایندگان بر این بود که آرای صادره محاکم قضایی باید به‌گونه‌ای باشد که در دادگاه های بدوی و تجدید نظر بیشتر آنها تایید شود تا کیفیت آرا بالا رود .

خدابخشی عنوان کرد: در این جلسه پیشنهاد شد سازمان بازرسی کل کشور به دنبال این موضوع باشد که تعهدات مدیران، اجرایی شود تا شاهد بهبود فضای کسب و کار در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه در این جلسه نکاتی درباره واگذاری ها و خصوصی‌سازی مطرح شد، افزود: آیت الله رئیسی در این جلسه اعلام کرد درباره خصوصی سازی یک سری اصلاحات ساختاری و رفتاری باید انجام شود.

نماینده الیگودرز در مجلس ادامه داد: آیت الله رئیسی درباره تدوین برنامه هفتم توسعه کشور نیز اعلام کرد ،باید برنامه ای نوشته شود که متفاوت با برنامه‌های قبلی باشد وی همچنین بر اصلاح ساختار بودجه و بودجه ریزی بر اساس عملکرد تاکید داشتند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت