نحوه برگزاری جلسات هیات دولت و مجلس طی هفته‌های آینده

کد خبر: 1033064

سخنگوی ستاد مبارزه با بیماری کرونا گفت: در جلسات هیات دولت و مجلس در هفته‌های آینده نباید بیش از ۱۵ نفر حاضر باشند.

نحوه برگزاری جلسات هیات دولت و مجلس طی هفته‌های آینده

خبرگزاری فارس: علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در پایان نشست مشترک ویدئو کنفرانس قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با فرمانداران، بخشداران و روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان های سراسر کشور، در محل وزارت کشور گفت: امروز رئیس جمهور یک جلسه فوق العاده گذاشتند تا اطمینان حاصل کنیم که زیر ساخت‌های لازم برای اجرای طرحی که روز شنبه در ستاد ملی مصوب شد وجو داشته باشد.

وی ادامه داد: آخرین آماری که در ارتباط با شهرهای قرمز داریم تعداد ۱۲۴ شهر در کشور وضعیت قرمز، حدودا ۱۶۰شهر نارنجی و ۹۸ شهر هم وضعیت زرد دارند. این طرح قطعاً از روز شنبه اجرا خواهد شد و قریب به ۲۵ مرکز استان نیز در سطح هشدار سه یعنی قرمز قرار گرفته‌اند.

رئیسی تصریح کرد: همه کلانشهرها جزء این ۲۵ شهر هستند. در این وضعیت همه مشاغل تعطیل است به جز مشاغل سطح یک که تامین کننده مایحتاج مردم است. در حوزه اداری هم حداکثر یک سوم کارکنان حق حضور دارند.

سخنگوی ستاد گفت: تردد‌هایی که ایجاد می‌شود در سطح هشدار قرمز و نارنجی است و پلاک های بومی حق حضور در دیگر شهرها را ندارند و اگر وارد شهر دیگری شوند با جریمه سنگینی روبرو خواهند شد.

وی اضافه کرد: اکثر جرائم توسط دوربین‌ها اعمال می شود. همه مدارس و دانشگاه‌ها غیر حضوری است. مرازک مذهبی و فرهنگی هم به مدت دو هفته تعطیل می‌وشند و نماز جماعات و جمعه هم تعطیل خواهد شد.

رئیسی اظهار داشت: در مناطق قرمز جلسات اداری که می‌خواهد برگزار شود حداکثر ۱۵ نفر است و معنی آن این است که جلسه هیات دولت هم اگر قرار است برگزار شود بیش از ۱۵ نفر نباید برگزار شود و بقیه به صورت وبیناری(آنلاین) حضور داشته باشند و حتی جلسات مجلس هم قطعا نمی‌تواند در تهران بیش از ۱۵ نفر برگزار کند.

وی افزود: این به معنای تعطیلی نیست بلکه به صورت ویدئو کنفرانس با هم ارتباط داشته باشند. در شهر های نارنجی یا سطح هشدار دو حداکثر افراد میـ‌وانند ۲۰ نفر و در شهرهای زرد ۳۰ نفر در جلسات فیزیکی حضور یابند. یک جرائمی هم برای ضمانت اجرایی این تصمیات گرفته شده است.

رئیسی تاکید کرد: این محدویدت‌ها به هیچ وجه راه حل اصلی نیست و تنها راهی که میتواند ما را نجات دهد این است که همه پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: تعداد مبتلایان کارمندان بانک زیاد است و طبق این دستورالعمل باید با حداقل کارکنان نیز با حداقل تعداد حضور یابند. تجمع در بانک ها خیلی خطرناک است و از بانک ها هم خواسته ایم تسهیلاتی فراهم کنند که مردم راحت تر اقدامات بانکی خود را انجام دهند

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها