تکلیف دولت برای ثبت پرداخت‌های حمایتی در سامانه وزارت تعاون

کد خبر: 1033455

نمایندگان مردم در مجلس با ساماندهی پرداخت‌های حمایتی و ثبت آن‌ها در سامانه وزارت تعاون موافقت کردند.

تکلیف دولت برای ثبت پرداخت‌های حمایتی در سامانه وزارت تعاون

خبرگزاری تسنیم: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی امروز (چهار‌شنبه ۲۸ آبان) قوه مقننه در جریان بررسی جزئیات طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ با جزء سوم بند الف ماده واحده این طرح در خصوص ثبت پرداخت‌های حمایتی در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ۱۳۷ رأی موافق، ۴۸ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر این اساس جزء سوم بند الف ماده واحده این طرح عبارت است از: ثبت و ساماندهی کلیه پرداخت‌های حمایتی از محل بودجه عمومی در سامانه وزارت تعاون، کارو رفاه واجتماعی به همراه کد شناسه پرداخت.

عبدالرضا مصری به عنوان پیشنهاد دهنده رفع ابهام این جزء از طرح مذکور گفت: قانون باید جامع و مانع و از هر تفسیری مبری باشد. براساس بند (هـ) تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۹۹ "کلیه دستگاه‌های موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهاد‌های عمومی غیردولتی و بنیاد‌ها که به هر شکلی از اقشار آسیب پذیر حمایت می‌کنند، مکلفند تمامی حمایت‌ها و کمک‌های خود را با کد ملی فرد دریافت کننده حمایت در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کنند. به منظور ساماندهی و کارآمدسازی سیاست‌های حمایتی، اطلاعات سامانه در اختیار دستگاه‌های فوق قرار می‌گیرد. "

وی همچنین یادآور شد: در صورتی که هدف ما از اصلاح ساختار بودجه، ساماندهی باشد، کلمه "ثبت" باید در ابتدای این جزء قرار گیرد و نهادهایی، چون کمیته امداد نیز حمایت‌های خود را با کد ملی مشخص دریافت کنندگان در این سامانه ثبت کند تا شفافیت رقم بخورد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تایید ابهام مطرح شده از سوی این نماینده گفت: بودجه عمومی حتما باید رصد، ثبت و ساماندهی شود و تردیدی وجود ندارد که تمام بودجه دولت و پرداخت‌های حمایتی آن‌ها باید ساماندهی و ثبت در سامانه شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها