پرونده ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی برای وزیر صمت دردسر شد +عکس

کد خبر: 1034266

یک نماینده در سؤالی از وزیر صنعت، خواستار شفاف‌سازی وزارت‌خانه تحت مدیریت رزم‌حسینی، در خصوص موضوع عدم‌اقدام به‌موقع در اعتراض به رأی بدوی پرونده تمدید ثبت سفارش ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی برند آلمانی شد.

خبرگزاری تسنیم: علیرضا نظری در سوالی از وزیر خواستار شفاف سازی وزیر در خصوص ابهامات پرونده تمدید مجوز ثبت سفارش ۴۲۰ دستگاه لوزام خانگی برند بوش شد.

در سوال این نماینده مجلس آمده است، چرا دراعتراض به رای بدوی دیوان عدالت اداری در مهلت مقرر قانونی درخصوص تمدید مجوز ثبت سفارش برای واردات یک محموله ۴۲۰ کانتینریلوازم خانگی اقدام نشده است؟ پشت پرده ترک فعل وظایف آن وزارتخانه چیست؟ وزارت صمت منافع تولیدکنندگان را تامین میکند یا واردکنندگان را؟

پرونده ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی برای وزیر صمت دردسر شد +عکس

۱-بررسی اسناد و احکام دیوان عدالت اداری، بعد از شکایت صاحب کالا نشان میدهد، وزارت صمت بعد از مهلت قانونی ۲۰ روزه، به رای بدوی دیوان اعتراض کرده است و همین موضوع باعث تایید رای بدوی در دادگاه تجدید نظر و قطعی شدن حکم بدوی شده است. بر این اساس باید مشخص شود در بدنه وزارت صنعت دقیقا کدام بخش در این خصوص قصور داشته است؟ ۲-با توجه به تنگنا‌های ارزی کشور و صعوبت تولید در شرایط سخت تحریمی و کاهش میزان تولید شرکت‌های داخلی به دلیل عدم تامین به موقع ارز وزارت صمت چه پاسخی برای ورود این حجم بزرگ از کالای گروه چهار (که از سال ۹۷ واردات و ثبت سفارش آن ممنوع شده است) دارد؟

گفتنی است، با عدم‌اعتراض بموقع وزارت صمت به رأی دیوان عدالت اداری در خصوص پرونده تمدید ثبت سفارش ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی، رأی بدوی پرونده قطعی شده بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت