بررسی طرح جایابی نمایندگان دور دومی مجلس در کمیسیون‌ها

کد خبر: 1034410

عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس از رسیدگی به طرح دو فوریتی جایابی نمایندگان دور دومی مجلس در کمیسیون‌های تخصص مجلس، در نشست روز سه‌شنبه این کمیسیون خبر داد.

خبرگزاری فارس: علی اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح دو فوریتی جایابی نمایندگان دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در کمیسیون‌های تخصصی مجلس، در جلسه روز سه‌شنبه هفته جاری کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این طرح نمایندگان دور دوم که به دلیل عدم برگزاری انتخابات به خاطر شرایط خاص کرونایی در کشور با تأخیر به مجلس راه یافته‌اند هنوز در بحث کمیسیون‌ها بلاتکلیف هستند و کمیسیون‌های آنها مشخص نشده است.

عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: در این طرح این تعداد از نمایندگان براساس سابقه و تجربه‌ای که دارند امتیازبندی و در کمیسیون‌ها جایابی می‌شوند.

عنابستانی خاطرنشان کرد: چنانچه سقف کمیسیون برای عضویت نمایندگان پر شده باشد و نماینده‌ای از راه یافتگان در دور دوم انتخابات مجلس واجد شرایط برای آن کمیسیون باشد سقف تعداد آن کمیسیون باز شده و امکان عضویت نماینده در آن فراهم می‌شود.

وی افزود: عضویت نمایندگان دور دومی در کمیسیون‌ها به هیچ وجه براساس علاقه نیست و سوابق کاری و تجربه آنها همانند نمایندگان دور اول انتخابات در عضویت‌شان در کمیسیون‌های مختلف تأثیر دارد. از سوی دیگر نباید به گونه‌ای هم باشد که اگر نماینده‌ای با تأخیر به مجلس راه یافته بخواهد حقش برای عضویت در کمیسیون‌ها ضایع شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت