تذکر دو نماینده مجلس به سخنگوی دولت

کد خبر: 1036184

عضو هیئت رئیسه مجلس از اظهارنظر سخنگوی دولت در خصوص اقدام اخیر مجلس انتقاد کرد.

خبرگزاری تسنیم: علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 11 آذر) قوه مقننه و در تذکر آئین نامه ای با استناد به اصول 86، 92 و 93 گفت: اظهارات آقای ربیعی سخنگوی دولت جای تعجب دارد زیرا انگار وی دارای علم غیب بوده و جای شورای نگهبان نشسته است.

وی تصریح کرد: دولت با اقدامات مختلف مجلس شورای اسلامی مثل کارت معیشت و غیره مخالفت است از این رو باید به آن ها تذکر داده شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت به جای قوه قضائیه، قوه مقننه و شورای نگهبان قصد تصمیم گیری دارد و همانند ضرب المثل "خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی" شده است.

تذکر دو نماینده مجلس به سخنگوی دولت

اظهارات «ربیعی» درباره طرح «لغو تحریم‌ها» خلاف اصل تفکیک قوا است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهارات سخنگوی دولت درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را خلاف قانون اساسی و اصل تفکیک قوا دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید جلال زاده در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از ملت ایران ضمن انتقاد از اظهارات مطرح شده توسط سخنگوی دولت در مورد این طرح، گفت: متأسفانه هنوز طرح تصویب نشده اما شاهد اظهاراتی توسط سخنگوی دولت در مورد این طرح هستیم، در این رابطه باید از حقوق و شأن نمایندگان دفاع شود اگر آنها را در مقابل مردم پاسخگو می‌کردیم سخنگوی دولت جرأت نمی‌کرد به مجلس تذکر دهد.

وی افزود: اگر دولت کارآمد است باید جواب مردم، خون شهید فخری زاده، لجبازی‌های رئیس جمهور و دهک‌های پایین جامعه را بدهند و برای بورس چاره اندیشی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارات سخنگوی دولت در مورد طرح مذکور را خلاف قانون اساسی و اصل تفکیک قوا دانست و گفت: سخنگوی دولت حق ندارد برای مجلس خط و نشان بکشد.

تذکر دو نماینده مجلس به سخنگوی دولت

دولت نباید به خود اجازه دهد که شأن مجلس را زیر سوال ببرد

نماینده مردم ساری در مجلس گفت: دولت نباید به خود اجازه دهد که شأن مجلس شورای اسلامی را زیر سوال ببرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ علی بابایی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در نشست نوبت عصر امروز (سه‌شنبه) پارلمان در جریان بررسی جزییات طرح اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران، اظهار داشت: هیات رییسه باید از شأن و جایگاه نمایندگان دفاع کند.

وی افزود: در شرایطی که هنوز مصوبات مجلس شورای اسلامی به پایان نرسیده سخنگوی دولت شأن و جایگاه مجلس را زیر سوال می‌برد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: امروز جامعه منتظر اقدام نمایندگان در راستای حفظ اقتدار ملی است و منتظرند تصمیمات مجلس شورای اسلامی گرفته شود، در این شرایط سخنگوی دولت سخنانی دیگر را بیان می‌کند لازم است هیات رییسه از اقتدار و جایگاه مجلس دفاع کند تا دولت به خود اجازه نداده شأن مجلس شورای اسلامی را زیر سوال ببرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت