نماینده مجلس: قانون لغو تحریم‌ها راه باج خواهی غربی‌ها را مسدود می‌کند

کد خبر: 1036555

عضو هیئت رییسه مجلس گفت: دراجرای طرح اقدام راهبردی مجلس مبنی بر کاهش تعهدات برجامی تمامی بازرسی‌های فرا‌تر از پروتکل‌های الحاقی و داوطلبانه از مراکز هسته‌ای کشور ممنوع می‌شود.

خبرگزاری تسنیم: علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل در مجلس در گفتگوبا اشاره به تصویب طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و تائید آن از سوی شورای نگهبان، گفت: هم اکنون تمامی مراکز هسته‌ای کشور تحت نظارت شبانه روزی آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد که اقدامی داوطلبانه است.

وی یادآورشد: در اجرای معاهده برجام قوانین فراپروتکلی در مراکز وتاسیسات هسته‌ای کشورمان اجرا می‌شود که فراتر از مقررات سازمان بین المللی انرژی اتمی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم افزود: طبق مصوبه جدید مجلس در صورتی اجرای پروتکل الحاقی ادامه می‌یابد که تحریم‌های بانکی ونفتی علیه کشورمان برطرف شود.

کریمی فیروزجایی طرح تصویبی مجلس را متضمن منافع راهبردی کشور دانست و عنوان کرد:اجرای پروتکل الحاقی و بازرسی‌های فراتر از مقررات سازمان بین المللی انرژی اتمی در شرایط اعمال تحریم‌های ظالمانه استکبار فاقد توجیه و خسارت بار است.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با انتقاد از مخالفان این مصوبه، گفت: مخالفان این مصوبه بدون مطالعه ابعاد و زوایای مختلف آن در صدد فضاسازی و اعمال فشار یکسویه علیه مجلس انقلابی هستند.

نماینده مردم بابل در مجلس با تاکید بر عزم انقلابی خادمان ملت در مجلس تصریح کرد: سیاست جدیدو قاطعانه مجلس یازدهم در صیانت از مولفه‌های اقتدار و عزت ملی تداوم خواهد یافت.

کریمی فیروزجایی با انتقاد از همراستایی برخی کانون‌های داخلی با هم مسلکان غربی برای تشدید فشار علیه کشورمان افزود: بر اساس آموزه‌های انقلابی و گفتمان امام امت و رهبری، انقلاب اسلامی بدون توجه به هیاهوی استکبار به حرکت شتابان خود در مسیر ترسیمی ادامه خواهد داد.

این نماینده مجلس با تاکید بر ضرورت همگرایی ارکان نظام در پیگیری آرمان‌های رفیع انقلاب، ادامه داد: مصوبه حدید مجلس نافی تداوم دیپلماسی هوشمندانه برای اعتلای عزت و اقتدار کشورمان در صنعت هسته‌ای نیست بلکه راه زیاده خواهی و باج خواهی غربی‌ها را مسدود کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید در اجرای کامل این مصوبه به راهبرد‌های هوشمندانه آن در جلوگیری از بروز آسیب‌های احتمالی به منافع ملی توجه کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت