نماینده مجلس: هیچکس نمی‌تواند در روابط ملت‌های منطقه خدشه وارد کند

کد خبر: 1036653

نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس تاکید کرد که هیچکس نمی‌تواند در روابط ملت‌های منطقه خدشه وارد کند.

خبرگزاری فارس: محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ، درباره تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی و طرح برخورد با اتباع خارجی غیرمجاز اظهار داشت: جمهوری اسلامی ارتباط خوبی با کشورهای همسایه و با دولت و ملت عراق، افغانستان، ترکیه و کشورهای آسیای مرکزی دارد ضمن اینکه روابط پارلمانی با این کشورها دوستانه و تنگاتنگ است و کسی نمی‌تواند در روابط بین ایران با همسایگانش خدشه‌ای وارد کند.

وی افزود: جریانات اپوزیسیون در داخل ایران و کشورهای همسایه وجود دارد و برخی اوقات مشاهده می‌کنیم که آنها تلاش می‌کنند با یکسری موضع‌گیری و حرف‌ روابط دو کشور را تیره کرده و به آن خدشه وارد کنند اما تلاش بیهوده می‌‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: هرگونه لمبحثی که بخواهد سبب کم کردن ارتباط بین ما و کشورهای همسایه و مردم آنها شود مطمئناً در ایران دنبال نخواهد شد. ضمن اینکه دولت و مجلس هم دنبال چنین کاری نیستند.

آصفری گفت: تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی در راستای سازماندهی آنان است ضمن اینکه برای اتباعی که با مجوز قانونی در کشورمان حضور دارند مانعی ایجاد نخواهد کرد ضمن اینکه فقط برای نظام‌مند کردن‌شان در کشورمان است که این کار براساس پروتکل‌ها و توافقات بین‌المللی و تأکیدات یونسکو صورت می‌گیرد. همچنین این موضوع در راستای ارتباطی اتباع دو کشور است. لذا این کار برای سازماندهی و ساماندهی و مدیریت زمان تمدید حضور و اعطای خدمات بهداشتی، درمان و آموزشی محسوب می‌شود.

وی افزود: ساماندهی اتباع هیچ خللی در راستای آن که مهمانان جمهوری اسلامی ایران و یا سایر کشورها ایجاد نکرده و بنای برخورد با اتباعی که به صورت قانونی در کشورمان حضور دارند را نداریم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت