درخواست آصفری از دستگاه دیپلماسی درباره ترور فخری‌زاده

کد خبر: 1036761

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه دیپلماسی کشور، ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان را از لحاظ حقوقی و همچنین در عرصه بین‌المللی پیگیری کند.

خبرگزاری مهر: محمد حسن آصفری با تأکید بر ضرورت پیگیری حقوقی ترور شهید محسن فخری زاده، گفت: فارغ از اینکه جمهوری اسلامی ایران حتماً پاسخ این اقدام تروریستی را خواهد داد، اما باید از طریق حقوقی و قانونی هم این موضوع را به صورت جدی دنبال کنیم.

وی بیان کرد: برای پیگیری ترور شهید فخری زاده باید پرونده حقوقی تشکیل شود و مسئولان مرتبط باید این پرونده را به طور جدی پیگیری کنند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مطمئنا باید قوه قضاییه، امور بین الملل قوه قضاییه و همچنین دستگاه دیپلماسی کشور، ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان را از لحاظ حقوقی و همچنین در عرصه بین‌المللی پیگیری کنند.

آصفری تاکید کرد: البته جمهوری اسلامی ایران در زمان مقتضی پاسخ و انتقام لازم را از عاملان و آمران این جنایت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه امثال شهید فخری‌زاده باعث شدند تا قدرت چانه‌زنی کشور ما پشت میز مذاکرات بالا برود، گفت: قطعاً دیپلماسی لبخند ما نبود که طرف مقابل را مجبور به مذاکره کرد بلکه آنچه سبب شد که ۱+۵ با ما وارد مذاکره شود، تولیدات، ابداعات و توانمندی‌هایی بود که امثال شهید فخری زاده برای کشورمان به ارمغان آوردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت