واکنش نیکزاد به پیشنهاد وزیر صمت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

کد خبر: 1040272

نائب رئیس مجلس، گفت: هرچند ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال گذشته برای تامین کالا‌های اساسی پرداخت شد، اما به نام مردم و به کام دیگران تمام شد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از خانه ملت، علی نیک زاد نایب رئیس مجلس درباره خواسته وزیر صمت از نمایندگان مجلس مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال ۱۴۰۰، گفت: هرچند ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال گذشته برای تامین کالا‌های اساسی پرداخت شد، اما به نام مردم و به کام دیگران تمام شد؛ براساس گزارش دیوان محاسبات در سال ۹۸ حدود ۸ میلیارد و ۴۲۱ میلیون دلار ارز دولتی برای تامین کالا‌های اساسی تخصیص داده شد، اما در محل‌های پیش بینی شده، مصرف نشد.

وی افزود: مردم باید اثر تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را در زندگی خود لمس کنند در حالیکه در شرایط کنونی ارز دولتی به هدف اصابت نکرده و تاثیری در زندگی و معیشت مردم ندارد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه وزیر صمت اگر پیشنهادی مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ دارد باید در دولت مطرح می‌کرد، اضافه کرد: آقای رزم حسینی باید بر نحوه اختصاص ارز دولتی نظارت کند تا از سوءاستفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی جلوگیری کند.

نائب رئیس مجلس با بیان اینکه اگر نظر وزیر صمت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است، این پرسش مطرح می‌شود که مردم در شرایط کنونی که تورم رشد چشم گیری داشته باید برای تامین معیشت خود چه اقدامی انجام دهند؟ ادامه داد: باید فکری برای افزایش قدرت خرید مردم، کاهش تورم و رشد یارانه‌ها انجام داد.

نیکزاد با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ با هدف تامین کالا‌های اساسی با قیمت مناسب تخصیص داده شد در حالیکه این هدف محقق نشد، تصریح کرد: آقای رزم حسینی باید نظارت بر بازار را جدی بگیرد، زیرا در صورت عدم نظارت ارز ۴۲۰۰ تومانی به رانت تبدیل می‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت