سیدحسن خمینی در ۱۴۰۰ کاندیدای ریاست جمهوری می‌شود؟

کد خبر: 1040294

حجت السلام رسول منتجب نیا با اشاره به انتخابات ۱۴۰۰ در مورد کاندیداتوری سید حسن خمینی گفت: اعضای بیت امام خمینی (ره) قطعا وارد صحنه انتخابات نخواهند شد.

مدارا: حجت السلام رسول منتجب نیا، دبیر کل حزب جمهوریت با اشاره به تشکیل نهاد اجتماع ساز اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: بنده هنوز به صورت دقیقا در خصوص ساز و کار جدید اطلاعی ندارم، اما به طور کلی نظر بنده این است که باید کار‌های تبلیغات، سیاسی و انتخاباتی را بر عهده احزاب بگذارند.

وی با تاکید بر فعالیت احزاب شناسنامه دار در جریان اصلاح طلب و اصولگرا، ادامه داد: احزاب باید با پشتوانه کادر و مردم بتوانند مسائل را بررسی و چکش کاری کنند و در نهایت با هم تعامل کنند. این کار را از اوایل انقلاب احزاب همسو و همفکر انجام می‌دانند. اگر اینکار انجام شود هم نتیجه‌ای که وحدت است حاصل می‌شود و هم احزاب و بنیان تحزب در کشور تقویت می‌شود و فرد گرایی جای خود را به جمع گرایی می‌سپارد.

دبیر کل حزب جمهوریت در پاسخ به احتمال کاندیداتوری سید حسین خمینی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: اعضای بیت امام خمینی (ره) قطعا وارد صحنه انتخابات و عهده دار مسئولیت اجرایی نمی‌شوند. این گمانه زنی بعضی‌ها است که نام یادگار امام سید حسن خمینی را می‌برند و گرنه بعید می‌دانم تصور این موضوع را کرده باشند.

وی گفت: بنده با این دیدگاه که اصلاح طلبان از افرادی همچون لاریجانی حمایت کنند مخالف هستم. اصلاح طلبان کاندیدا‌هایی دارند که شایستگی بیشتری نیز دارند. چرا ما باید تجربه تلخ گذشته را تکرار کنیم! ما در این دو دوره با اینکه می‌دانستیم آقای روحانی اصلاح طلب نیست، اما از ایشان حمایت بی، چون چرا کردیم و هزینه آن را پرداخیتم و در حال حاضر هم می‌پردازیم. اگر نسبت به اصلاح طلبان در جامعه نارضایتی وجود دارد بخش زیاد آن مربوط همین موضوع حمایت از روحانی است.

منتجب نیا گفت: آقای لاریجانی فرد بسیار شریف و محترمی است، اما در جرگه اصولگرایان است و وقتی اصلاح طلبان اعتقادی به اندیشه اصولگرایایی ندارند معنا ندارد که بار دیگر از امثال ایشان حمایت کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت