اتهام زنی «ماس» به ایران درباره عدم پایبندی به تعهدات برجامی

کد خبر: 1040297

وزیر امور خارجه آلمان پس از نشست گروه ۴+۱ و ایران، بدون اشاره به تعهدات اروپا در قبال جمهوری اسلامی ایران، از تهران خواست تا فرصت برای نجات برجام را از دست ندهد.

خبرگزاری فارس: «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان بعد از نشست غیررسمی مجازی وزرای خارجه ایران و ۴+۱ (انگلیس، فرانسه، آلمان، چین، روسیه) بدون اشاره به عدم پایبندی کشور‌های اروپایی به تعهداتشان ذیل برجام از ایران خواست تا برای حفظ برجام اقدامی انجام دهد.

وزیر خارجه آلمان در این خصوص از ایران درخواست کرد که آخرین فرصت برای نجات برجام را از دست ندهد.

هایکو ماس بار دیگر به اقدام ایران در نصب سانتریفیوژ‌های پیشرفته در نطنز واکنش نشان داد و آن را نشانه‌ای از عدم پایبندی به تعهدات برجامی توصیف کرد.

وی در این خصوص گفت: «اقدامات ایران در نطنز نشانه‌ای از عدم پایبندی ایران (به تعهدات برجامی) است و باید ایران نقض تعهداتش را متوقف کرده و به توافق هسته‌ای بازگردد».

این دیپلمات آلمانی در ادامه به تمایل «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای پیوستن به برجام اشاره کرد و گفت: «بایدن گفته است که در صورت پایبندی ایران به تعهداتش، به توافق هسته‌ای بازمی‌گردد».

ماس در اظهارات خود مواضع ضدایرانی ایالات متحده را تکرار کرد و با انتقاد از ایران گفت: «گفتگو با ایران به واسطه اقداماتش در منطقه پیچیده و دشوار است».

نشست غیررسمی وزرای امور خارجه ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) امروز (دوشنبه) با حضور «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد و حدود دو ساعت و نیم ادامه داشت که در نهایت بیانیه‌ای مشترک صادر شد.

در حال تکمیل...

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت