میرتاج الدینی: مجلس با هیچ کسی شوخی ندارد

کد خبر: 1040611

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: مصوبه مجلس نشان داد که در موضوع لغو تحریم ها با هیچ کسی شوخی نداریم و آن را با صراحت به کل دنیا اعلام کردیم.

خبرگزاری فارس: سیدمحمدرضا میرتاج الدینی با بیان اینکه دولت می‌تواند با پشتوانه مجلس در بسیاری از مسائل به ویژه موضوعات سیاست خارجی پیش برود، اظهار داشت: مصوبه رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران بسیار راهبردی بود و رای قاطبه نمایندگان را داشت.

وی افزود: فرصت 2 ماهه قانون لغو تحریم ها ظرفیت بسیار خوبی بود و مصوبه مجلس شورای اسلامی پشتیبان حرکت دولت و دستگاه دیپلماسی ما خواهد بود و قدرت چانه زنی دیپلمات‌های ما را بالا خواهد برد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه ایران اسلامی ما یک کشور مردم‌سالار است، تاکید کرد: تصمیم‌گیری‌های کشور برپایه رای مردم بوده و مجلس هم خانه ملت است؛ ما نمایندگان از طرف مردم اینجا حضور داشته و تصمیم می‌گیریم؛ بنابراین دولت می‌تواند با پشتوانه مجلس پیش برود و تحریم‌ها را رفع کند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با تاکید بر لزوم اجرای صحیح مصوبه لغو تحریم‌ها از سوی دولت، مطرح کرد: در این مصوبه به اروپایی‌ها دو ماه مهلت داده شد که اگر واقعاً تحریم‌ها را لغو نکردند، اجرای پروتکل الحاقی که ما داوطلبانه آن را اجرا می کردیم، متوقف خواهد شد. در موضوع لغو تحریم ها با هیچ کسی شوخی نداریم و با قانون اخیر مجلس، این موضوع را با صراحت به کل دنیا اعلام کردیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره لزوم رفع تحریم ها و خنثی کردن اثر تحریم ها، خاطرنشان کرد: از طرف دیگر مقام معظم رهبری فرمودند برای رفع تحریم ها چاره جویی کنید؛ با برنامه‌ریزی‌های قوی در داخل کشور در راستای خنثی کردن اثر تحریم ها و رفع تحریم‌ها می توانیم با قدرت عمل کنیم.

میرتاج الدینی با اشاره به تحریم های دارویی علیه ایران و استانداردهای دوگانه حقوق بشری غربی،اظهار کرد: دشمن همیشه ناجوانمردانه عمل می کند و حقوق بشر و حقوق انسانی را زیرپا گذاشته است؛حتی ما را تحریم دارویی کرده اند و حرف های آمریکا که در مورد معافیت دارویی دروغی بیش نیست.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر تلاش‌های آمریکا برای ایجاد موانع و مشکلات جدی در نقل و انتقال ارزی برای تامین دارو و غذا تصریح کرد: آمریکا با همراهی برخی کشورهای غربی هر نوع نقل و انتقال بانکی و معاملات را ممنوع کرده است و الان برای واردکردن دارو با مشکلات روبرو هستیم؛مشکل انتقال ارز هم وجود دارد؛بنابراین دشمن به هیچ چیز رحم نکرده است و با همه سرو صداهای رسانه ها و شانتاژ خبری در فضای مجازی؛دشمن ما واقعی و یک دشمن غدّار و ضد بشریت است و ما در مقابل آن محکم باید بایستیم .

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت