انتقاد نماینده مجلس از برخی فضاسازی‌ها برای پیوستن به FATF

کد خبر: 1041102

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: پیوستن به FATF نه تنها تحریمی را برنمی‌دارد بلکه تمام راه‌هایی که ما برای فروش نفت در این شرایط تحریمی طی می‌کنیم و یا کالای دیگری را به خارج صادر می‌کنیم مسدود خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی فضاسازی‌ها برای پیوستن به FATF گفت: جریانی در داخل و خارج کشور سعی دارند تا اینگونه القا کنند که مشکلات معیشتی و فشارهای موجود که بر اثر تحریم‌ها ایجاد شده با پیوستن ایران به FATF مرتفع خواهد شد.

وی افزود: پیش‌فرضی که آقایان برای خود ایجاد کرده‌اند که با پیوستن به FATF مشکلات حل می‌شود اشتباه است و حل مشکلات با پیوستن به FATF سرابی بیش نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همانطور که امضا و اجرای برجام هیچ مشکلی را از ما حل نکرد و حتی باعث مشکلات بیشتر برای کشور شد پیوستن به FATF و CFT نیز همین‌گونه خواهد بود و هیچ مشکلی را از کشور حل نخواهد کرد.

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: FATF دامی است که برای ملت ایران پهن شده و پیوستن به گروه اقدام مالی مشترک نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه اطلاعات مربوط به راه‌های دور زدن تحریم‌ها را نیز در اختیار دشمن قرار خواهد داد.

وی افزود:‌ همانطور که گفتم پیوستن به FATF نه تنها تحریمی را برنمی‌دارد بلکه تمام راه‌هایی که ما برای فروش نفت در این شرایط تحریمی طی می‌کنیم و یا کالای دیگری را به خارج صادر می‌کنیم تحت عنوان پولشویی شناخته شده و مسدود خواهد شد.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار داشت: برداشتن تحریم‌ها و پیوستن به FATF ربطی به هم ندارد و مجمع تشخیص مصلحت نظام نباید زیر بار پیوستن این گروه برود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت