علی لاریجانی در یک قدمی نامزدی ریاست جمهوری

کد خبر: 1041197

حامیان لاریجانی این روز‌ها گام‌های عملی را برای تحقق این هدف که نوعی زمینه چینی برای کاندیداتوری و افزایش احتمال پیروزی در انتخابات است، برداشته‌اند.

گروه سیاست سایت فردا - فضای سیاسی در کشور روز به روز انتخاباتی‌تر می‌شود و گمانه‌زنی‌ها نیز درباره کاندیداهای ریاست جمهوری بیشتر و البته نزدیک‌تر به واقعیت می‌شود. به هر حال فرصت زیادی باقی نمانده و هر کدام از سیاسیونی که عزم رفتن به پاستور دارند، باید آرام آرام تکلیف خودشان، جناح سیاسی حامی‌شان و مردم را مشخص کنند.

حدود پنج ماه تا انتخابات مانده و وقت آن است که جریانات سیاسی از فضای خواش و تمنا از کاندیداها خارج شده و بدانند که با کدام ژنرال‌ها وارد این کارزار خواهند شد. این طور که به نظر می‌رسد یکی از این ژنرال‌ها علی لاریجانی است.

سایت «نامه نیوز» در گزارش می‌نویسد: « شنیده‌های خبرنگار نامه نیوز حاکی از آن است که برخی حامیان لاریجانی در حال آماده سازی او برای ورود به این کارزار هستند. رایزنی‌های مورد نیاز را با گروه‌های مختلف سیاسی انجام داده و این طور که گفته می‌شود دیدار‌های مهمی نیز با چهره‌های بانفوذ و اثرگذار هر دو جریان داشته‌اند. این رویکرد در راستای جلب حمایت همه طیف‌ها و گروه‌های سیاسی است که پیش‌تر هم توسط منصور حقیقت‌پور - در گفتگو با نامه نیوز- به عنوان پیش‌شرط علی لاریجانی برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ بیان شده بود.»

حرف از کاندیداتوری علی لاریجانی که می‌شود، سوال جدی این است که کدام جریان سیاسی از او حمایت خواهد کرد. «نامه نیوز» در این باره نیز نوشته است: «حامیان لاریجانی این روز‌ها گام‌های عملی را برای تحقق این هدف که نوعی زمینه چینی برای کاندیداتوری و افزایش احتمال پیروزی در انتخابات است، برداشته‌اند و از برخی چهره‌های سیاسی در هر دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا نیز بهره گرفته‌اند. با این وجود شاهدیم که همچنان برخی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب یا اصولگرا همراهی جریان خود با لاریجانی را بعید می‌دانند. در این شرایط باید منتظر ماند و دید که رایزنی‌های مورد اشاره چقدر جواب می‌دهد و تا چه اندازه در متقاعد کردن مخالفان لاریجانی موفق خواهد بود.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت