اخذ مالیات از تراکنش‌های مالیاتی در مجلس تصویب شد؟

کد خبر: 1041721

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مجلس شورای اسلامی هیچ مصوبه‌ای درباره اخذ مالیات از تراکنش‌های بانکی نداشته است و این موضوع صرفا دیدگاه و اظهارنظر برخی از نمایندگان است.

خبرگزاری ایسنا: محمدحسین فرهنگی در نشست خبری اظهار کرد: بار‌ها گفته شده که دیدگاه‌ها و پیشنهادات نمایندگان و حتی گزارشات کمیسیون‌ها قبل از تصویب در صحن نباید به عنوان مصوبه مجلس شورای اسلامی تلقی شود.

وی ادامه داد: مطلبی در فضای مجازی در رسانه‌های مختلف و حتی بعضی از رسانه‌های مکتوب منعکس شده که گویی مجلس شورای اسلامی تصویب کرده که از تراکنش‌های بانکی مالیات گرفته شود چنین چیزی در مجلس شورای اسلامی تصویب نشده است.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی مجددا تاکید کرد: طرح دیدگاه‌ها و نظرات در مجلس چه در قالب اظهارنظر و چه مصوبات و کمیسیون و یا مذاکرات در صحن علنی تا وقتی که تصویب نشده است صرفا اعلام نظر شخصی محسوب می‌شود البته که قانون اساسی اعلام دیدگاه‌ها را به رسمیت شناخته و همه نمایندگان می‌خواهند دیدگاهشان را بیان کنند. وقتی موضوعی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و به تصویب شورای نگهبان رسید آن موقع اجرایی می‌شود لذا مجددا تاکید می‌کنم که مجلس مصوبه‌ای درباره اخذ مالیات از تراکنش‌های بانکی نداشته است.

به گزارش ایسنا، روز گذشته حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اخذ مالیات یک در هزار از تراکنش‌های بالاتر از ۱۰ میلیون تومان صرفا یک ایده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت