نادری: هفت تپه به یک ابرمتهم ارزی و سلطان رشوه واگذار شد!

کد خبر: 1041906

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هفت تپه به یک ابرمتهم ارزی و سلطان رشوه واگذار شده است و ما مخالف خصوصی سازی نیستیم، بلکه با فساد و رانت مخالفیم.

خبرگزاری مهر: احمد نادری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در طرح سوال از فرهاد دژپسند درباره مشکلات شرکت هفت تپه، گفت: سوال بنده آن است که چرا برخی از دولتمردان از کسانی که به حقوق کارگران تعرض می‌کنند، دفاع می‌کنند و در مقابل چرا تا این حد به کارگران ظلم می‌شود و آنان را خون به دل می‌کنید. آقای دژپسند و روحانی شما باید جواب خدا را بدهید.

وی بیان کرد: سوال ما این است که چه دستی در دولت است که از اسدبیگی، مدیرعامل هفت تپه که متهم به فساد کلان است دفاع می‌کند و باید مشخص شود چه کسانی مدافع سینه چاک وی هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما مخالف خصوصی سازی نیستیم، تصریح کرد: وزیر امور اقتصادی و دارایی یک جور صحبت کرد که گویا مجلس با سیاست‌های اصل ۴۴ و خصوصی سازی مشکل دارد، اما این گونه نیست، ما مخالف خصوصی سازی نیستیم، بلکه با رانت و فساد مخالف هستیم.

نادری ادامه داد: هدف از خصوصی سازی آن است که میزان تولید افزایش یابد، اما آیا واقعا این گونه بوده است؟ شما یک ابرشرکت را به یک جوان فاقد اهلیت و کارآمدی واگذار می‌کنید و همه را به خاک سیاه می‌کشانید و به این مسئله توجه نمی‌کنید که همین موضوع باعث شده است که رسانه‌های ضدایرانی علیه جمهوری اسلامی ایران لجن پراکنی کنند.

وی بیان کرد: چرا از یک ابرمتهم ارزی که می‌گویند سلطان رشوه است دفاع می‌کنید؟ اگر هفت تپه مال خودتان هم بود آیا با آن این گونه برخورد می‌کردید؟ شما باید از بیت المال دفاع کنید. مالک هفت تپه ۱۲ هزار سکه خریداری کرده که این اقدام اخلال در اقتصاد است و بهتر است از آهِ زن و بچه کارگران بترسید و بدانید که مجلس اجازه نمی‌دهد این فساد‌ها ادامه پیدا کند.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: ماجرای مشکلات هفت تپه از این قرار است که یک متهم ارزی حدود ۱.۵ میلیارد دلار ارز دریافت می‌کند و به خارج از کشور می‌برد تا برای مردم کالا‌های اساسی تهیه کند، اما این اقدام را انجام نمی‌دهد.

نادری اظهارداشت: این شخص پول را در یک اتاق می‌گیرد و در اتاق دیگری به ریال تبدیل می‌کند و حتی یک ریال یا دلار از آن را به خارج از کشور و برای تأمین کالا‌های اساسی نمی‌فرستد و این پول را در کشور می‌چرخاند و باعث فساد و اقدامات غیرقانونی می‌شود.

وی تصریح کرد: این ابرمتهم ارزی با بخش اندکی از پولی که گرفته یعنی حدود ۶ میلیارد تومان از آن، شرکت هفت تپه را خریداری می‌کند و در امنیت استان و کارگران اخلال ایجاد می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: این فرد یک شریک هم دارد که هر دوی آن‌ها متولد ۶۷ هستند و مطابق با گزارش منابع امنیتی، شریک مالک هفت تپه رابطه مالی با جریان نفاق در خارج از کشور داشته است.

نادری تأکید کرد: دیوان محاسبات، سازمان خصوصی سازی و سازمان بازرسی در گزارش‌های خود تأکید کرده اند که مدیرعامل هفت تپه اهلیت و صلاحیت لازم را ندارد و باید عزل شود، اما متأسفانه برخی از دولتمردان پشت این ابرمتهم محکم ایستاده اند، اما مجلس این اجازه را نمی‌دهد.

وی گفت: هفت تپه فارغ از ماشین آلات و کارخانجات، فقط ۳۰ هزار هکتار زمین دارد که توسط دولت روحانی به این ابرقدرت فساد واگذار شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت