طرح مجلس برای جذب نیرو‌های شرکتی

کد خبر: 1042553

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به طرح مجلس برای جذب نیرو‌های شرکتی، گفت: این طرح پس از بررسی بودجه ۱۴۰۰ در صحن بررسی خواهد شد.

خبرگزاری مهر: محمدرضا احمدی صبح جمعه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از سردار سلیمانی درس مقاومت، ولایت‌پذیری و خدمت به مردم را آموختیم، گفت: سردار سلیمانی الگوی مسلمانان جهان است و دشمنان بدانند با شهادت ایشان نهضت مقاومت هرگز پایان نمی‌یابد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه با شروع کرونا بسیاری از صنوف آسیب‌دیده و تعطیل شدند، افزود: این اصناف باید شامل درآمد‌های مالیاتی شود، اما کمبود درآمد‌های مالیاتی در بودجه ۱۴۰۰ باید از طریق افزایش دریافت مالیات از افرادی که در همین دوران اجناس لوکس وارد کشور کردند جبران شود.

احمدی با اشاره به ضرورت خنثی کردن اثر تحریم‌ها با استفاده از داشته‌های داخلی، تصریح کرد: در دوران کرونا مردم در کنار قوه قضائیه با احتکار کنندگان برخورد کردند و این یک نمونه از اقداماتی است که باعث می‌شود اجازه ندهیم شرایط داخلی دچار آشفتگی باشد.

وی با بیان اینکه طی جلساتی با رئیس سازمان برنامه و بودجه قرار شد تا اعتبارات خوبی برای ساماندهی زباله سراوان و تکمیل سایر طرح‌های عمرانی استان گیلان در نظر گرفته شود، گفت: در نظر گرفتن ردیف اعتباری برای شرکت‌هایی که ورشکست شده‌اند، در مجلس بررسی شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شرکتی بودن افراد در سازمان‌های مختلف را ظلم در حق آنان دانست و تاکید کرد: مجلس طرحی را آماده دارد که طی آن تمام نیرو‌های شرکتی در دستگاه‌های مختلف جذب شوند و پس از بررسی بودجه ۱۴۰۰، به صحن علنی آورده می‌شود.

وی به جزئیات بیشتر این طرح اشاره و اظهار کرد: نیرو‌های شرکتی از طریق واسطه حقوق خود را دریافت می‌کنند و در این طرح پیشنهاد کردیم که با قطع دست واسطه‌گران، هر سازمانی به طور مستقیم حقوق پرسنل خود را پرداخت کند و از این طریق بحث کمبود منابع مالی نیز جبران می‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت