تشدید تحریم فلزات ایران توسط آمریکا

کد خبر: 1045551

وزیر خارجه آمریکا بامداد روز شنبه در بیانیه‌ای گستره تحریم‌های اعمالی علیه ایران در بخش فلزات را گسترش داد.

خبرگزاری تسنیم: وزیر خارجه آمریکا بار دیگر ایران ضمن مطرح کردن ادعا‌های بی پایه و اساس خود علیه ایران، برنامه هسته‌ای صلح آمیزاین کشور را یک «تهدید مستمر» علیه امنیت جهانی خواند.

به گزارش الجزیره، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا بامداد امروز (شنبه) به وقت تهران با صدور بیانیه‌ای بار دیگر برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران را «خطرناک» خواند و مدعی شد که «برنامه‌های هسته‌ای، موشکی و نظامی ایران جزو تهدیدات مستمر علیه امنیت جهان است».

وی در ادامه بیانیه خود تأکید کرد که «تحریم‌ها علیه بخش فلزات ایران مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک افزایش خواهد یافت».

جدیدترین خبر‌ها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبر‌ها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

نام فلزاتی که پامپئو در بیانیه خود بدان اشاره کرده، عبارتند از: آلومینیوم ۶۰۶۱- T۶ آلومینیوم ۶۰۶۱-آلومینیوم ۶۰۶۳-T۵ آلومینیوم ۷۰۷۵-AISI ۳۱۶ L-۱۰۰Cr۶-۱۱۵CrV۳-آلومینیوم ۶۰۶۱-FAISI ۳۰۹-AISI۳۰۴- آلومینیوم ۶۰۶۳-T۱ آلومینیوم ۷۰۷۵- T۶ کاربید زیرکُنیوم ZrC-سیلیکات زیرکُنیوم ZrSiCo۲-استیل ۴۳۴۰.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ تحریم‌های مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به‌زعم خود ایران را پای میز مذاکره بیاورد.

این در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی ایران حتی در روز‌های اوج تحریم‌ها نیز بار‌ها تأکید کردند که ایران هرگز مذاکره تحت فشار با دولتی را که به پیمان‌های قبلی خود پایبند نبوده است نخواهد پذیرفت.

چندی پیش شبکه آمریکایی بلومبرگ نیز در گزارشی تأکید کرده بود که سیاست تحریم علیه ایران به آخر خط رسیده است و آمریکا گزینه‌های زیادی برای اعمال تحریم‌های بیشتر در اختیار ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت