ویژگی‌های کاندیدا‌های ریاست جمهوری از دید میرلوحی

کد خبر: 1045770

یک فعال سیاسی گفت: کسانی باید برای انتخابات وارد عرصه رقابت شوند که چالش‌های منطقه‌ای، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را بتوانند بر طرف کنند.

خبرگزاری ایسنا: محمود میرلوحی در توصیف با ویژگی‌های کاندیدا‌های ریاست جمهوری اظهار کرد: کسانی که بتوانند چالش‌های پیچ در پیچ فعلی کشور را برطرف کنند و در عین حال تیم متخصص و کافی برای پیش برد اهداف کشور را همراه خود کنند، مناسب‌ترین افراد برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ هستند.

وی ادامه داد: کسانی باید برای انتخابات وارد عرصه رقابت شوند که چالش‌های ممنطقه ای، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را بشناسند و برای رفعش راه حل داشته باشند.

وی یادآور شد: ما در حال حاضر با شش ابر چالش رو به رو هستیم که با گذشت زمان پیچیده‌تر هم شده اند؛ بحران آب، سیلاب‌ها و خشکی ها، بحران اشتغال و رونق اقتصادی، بحران انسجام ملی در حوزه سیاست داخلی، بحران پرونده هسته ای، بحران آسیب‌های اجتماعی و سیاست خارجی از جمله آنان است. رئیس دولت آینده هر شخص که هست باید بتواند بر این ابر چالش‌ها پیروز شود.

میرلوحی گفت: کاندیدا‌های ریاست جمهوری باید برای مشکلاتی که گریبان گیر همه شده است، راه حل ارائه کنند. راه حل‌ها باید عملی باشد؛ برخی به اسم جوانان انقلابی حرف‌هایی می‌زنند که برای مردم آب و نان نمی‌شود. شعار‌های تند مشکلات اشتغال و اقتصاد را برطرف نمی‌کند، سیاست را نمی‌شود با شعار عملی کرد.

وی یادآور شد: مردم حواسشان جمع است، به شعار رای نخواهند داد، بلکه به دنبال برنامه عملی هستند. کاندیدا‌ها باید رشد ناخالص ملی را در نظر بگیرند. حتی اگر چهار سال آینده رشد ناخالص ملی مثبت ده هم باشد، باز فایده ندارد و سرمایه گذاری سال هاست متوقف شده؛ تمام موانع بر سر راه رشد و توسعه باید رفع شود.

وی در پایان گفت: مردم خواهان حضور چهره‌های دلسوز و در عین حال متخصص و با برنامه هستند، کاندیدا‌های ۱۴۰۰ از هر گروه و جناحی که هستند باید به همه موضوعات مطرح شده که خواست حقیقی مردم است، توجه کنند.

انتهای پیام

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت