راهکار‌های یک نماینده مجلس برای ارزان شدن مسکن

کد خبر: 1045789

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن نشات گرفته از افزایش پایه پولی کشور است، گفت: متاسفانه افزایش قیمت مسکن لجام گسیخته انجام می‌شود.

خبرگزاری تسنیم: احمد دنیامالی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه گذشته، گفت: این افزایش قیمت‌ها بیشتر نشات گرفته از افزایش پایه پولی کشور است.

وی با اشاره به افزایش قیمت فولاد در ماه‌های گذشته، ادامه داد: به صورت سرجمع در صادرات محصولات فولادی اعم از آهن اسفنجی و ورق فولاد در حال حاضر تنها ۲۰ میلیون تن صادرات داریم، در حالی که ظرفیت کشور بیشتر از این عدد است.

نماینده بندر انزلی در مجلس تصریح کرد:متاسفانه اظهارنظر‌های کارشناسی که درباره فولاد انجام می‌شود نیز قدری بازار این محصول را متلاطم کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید براینکه افزایش قیمت مسکن لجام گسیخته انجام می‌شود، عنوان کرد:این افزایش قیمت‌ها باعث شده که رکود در ساخت مسکن ایجاد شود و از سوی دیگر این موضوع باعث ایجاد بیکاری در کشور شده است.

دنیامالی با تاکید براینکه صنعت ساختمان یکی از صنایع اشتغالزا است و باید با تمهیدات لازم از سوی دولت این موتور محرک را به حرکت دربیاوریم، اظهار داشت:از سوی دیگر وقتی تولید مسکن کاهش پیدا می‌کند، اجاره‌نشینی افزایش پیدا می‌کند و برآیند این موضوع افزایش لجام گسیخته اجاه بها در کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌کار‌های که می‌توان از طریق آن شاخص تولید در بخش مسکن را بالا ببریم ارائه تسهیلات ارزان قیمت به سازندگان این بخش است، گفت: ارائه زمین‌های ارزان قیمت، ایجاد تعاونی‌های ساخت مسکن و تخفیف‌های لازم در عوارض ساخت و ساز‌ها نیز از جمله مواردی است که می‌تواند به رونق تولید مسکن کمک کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه همچنان نمایندگان به دنبال طرح جهش تولید مسکن و ساخت یک میلیون مسکن در سال هستند، عنوان کرد: باید در ۵ سال آینده با ساخت سالیانه ۱ میلیون مسکن تعادلی در عرضه و تقاضای این بخش ایجاد کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت