تصمیم کمیسیون تلفیق درباره درآمدهای جرائم رانندگی

کد خبر: 1046067

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 از تخصیص بخشی از درآمدهای حاصل از جرائم راهنمایی و رانندگی به تامین هزینه معلولین شدید و ضایعه نخاعی ناشی از تصادفات و سوانح رانندگی خبر داد.

خبرگزاری فارس:سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 از تخصیص بخشی از درآمدهای حاصل از جرائم راهنمایی و رانندگی به تامین هزینه معلولین شدید و ضایعه نخاعی ناشی از تصادفات و سوانح رانندگی خبر داد.

رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه 1400 گفت: اعضای کمیسیون در جلسه امروز مصوب کردند که 5 درصد درآمدهای حاصل از جرائم راهنمایی و رانندگی در 4 مورد هزینه شود.

وی افزود: بر اساس این مصوبه 200 میلیارد تومان از این درآمدها برای تأمین هزینه‌های معلولین شدید و قطع نخاع تصادفات هزینه خواهد شد و برای این منظور در اختیار سازمان بهزیستی قرار خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 اظهار داشت: همچنین طبق این مصوبه 200 میلیارد تومان دیگر از این محل برای بازسازی و نوسازی راه‌های روستایی و نقاط حادثه خیز در مناطق محروم و مرزی هزینه خواهد شد و در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.

زارع خاطرنشان کرد: علاوه بر این 50 میلیارد تومان از این درآمدها برای خرید تجهیزات در اختیار پزشکی قانونی و 50 میلیارد تومان دیگر برای خرید تجهیزات در اختیار سازمان هلال احمر قرار خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: علاوه بر این اعضای کمیسیون مصوب کردند وزارت دادگستری مکلف است از محل منابع جزء (۳) این بند نسبت به پرداخت دیه مستحقان دریافت دیه شامل مقتولان و مجروحان ناشی از عبور غیرمجاز از مرز که توسط یگانهای ارتش و مرزبانی، سپاه و نیروی انتظامی مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند و همچنین سربازانی که در محیط پادگان در اثر حوادث مختلف کشته یا مجروح می شوند، با معرفی ارتش جمهوری اسلامی ایران تا سقف 20 درصد از محل اعتبارات ردیف 64- 530000 اقدام نماید.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 اظهار داشت: همچنین بر اساس مصوبه امروز کمیسیون مبلغ 5 هزار میلیارد ریال از عوارض خروج از کشور موضوع ماده 45 قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال 1400 جهت بهسازی محیط روستاهای مرزی موضوع جزء 5 بند ب ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه کشور در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می‌گیرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت